Aktualności

VIII Edycja konkursu „Ziemniaki Cudaki”
7 października 2021 r.

„Ciesz się życiem, które masz, bo ono daje Ci szansę kochać, pracować, bawić się 
i patrzeć w gwiazdy”
Henry van Dyke

 Po raz kolejny Mieszkańcy naszego Domu spotkali się aby wspólnie na Sali Wielofunkcyjnej tworzyć cudaki z ziemniaków. Zajęcia okazały się bardzo kreatywne. Powstały ciekawe prace. Pani Kazia jest autorką szalonego muzyka rockowego z gitarą, pani Ela swoje grzybki umieściła na świeżym mchu. Pojawiły się urocze zwierzątka w postaci zajączka i jeża. Pani Stasia obrała ziemniaki, połączyła je wykałaczkami i powstał zimowy bałwanek. Na stole pojawił się ziemniaczany wazon na jesienne kwiaty a tuż obok trzy wielkanocne ziemniakojajka.


W trakcie twórczego spotkania, jej uczestnicy zapoznali się z historią tego popularnego warzywa, które do Europy trafiło w XVI w wprost z fascynującej krainy Inków a do Polski tuż po Odsieczy Wiedeńskiej za sprawą króla Jana III Sobieskiego. Wspólnie dyskutowaliśmy na temat wartości odżywczych bulwy i jej znaczenia w dietetyce a także przypominając sobie ulubione potrawy

z ziemniaków. Dla Mieszkańców panie terapeutki przygotowały również zagadki dotyczące tego cudownego warzywa.


Komisja konkursowa oceniła wykonane prace bardzo wysoko, uwzględniając przy tym stopień trudności ich wykonania. Uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki .


Tekst A. Przybysz

Ułatwienia dostępu