2008

14 grudnia 2008r. Uroczysteogłoszenie wyników II Konkursu Mazowiecko-Podlaskiej Szopki Węgrowskiej.

Interesującą wystawę szopek węgrowskich w Domu Gdańskim w Węgrowie zorganizował węgrowski Oddział PTTK. Pomysłodawczynią Konkursu Mazowiecko - Podlaskiej Szopki Węgrowskiej jest Wiceprezes PTTK w Węgrowie pani Danuta Grodzka. Zainspirowana wystawą szopek krakowskich i neapolitańskich postanowiła już po raz drugi zorganizować taki konkurs.
Szopka Węgrowska miała charakteryzować się zminiaturyzowanymi elementami zabytkowej architektury Węgrowa i okolic, fantazyjnie przetworzonymi i połączonymi z wizerunkiem Świętej Rodziny.


W konkursie wziął udział mieszkaniec naszego Domu pan Bogdan Ryciuk, który otrzymał jedno z wyróżnień i wiele gratulacji od organizatorów konkursu, Starosty Powiatu Węgrowskiego oraz Burmistrza Miasta Węgrowa. Talent  pana Bogdana w powiecie Węgrowskim promuje pani Janina Toczyłowska właścicielka dworu w Paplinie, za co jej z całego serca dziękujemy.
Dyrekcja Domu Pomocy w Radzyminie składa również podziękowania pani Danucie Grodzkiej za życzliwe przyjęcie i miłą atmosferę jaka panowała podczas  uroczystości rozdania nagród. Panu Bogdanowi zaś wszyscy serdecznie gratulują i czekają na kolejne rękodzieła.
Szopki węgrowskie można oglądać do 31 stycznia 2009r w Domu Gdyńskim, Rynek 11 w Węgrowie. Potem wyróżnioną szopkę pana Bogdana Ryciuka można będzie oglądać w Domu Pomocy w Radzyminie.

View the embedded image gallery online at:
http://dpsradzymin.pl/wydarzenia/2008#sigFreeId964d08bfad

>> galeria

12 grudnia 2008r. Występ dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce.

Dzieci z grup „0” Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce już po raz kolejny odwiedziły swoich przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie. Ich wizyta miała na celu rozwijanie wrażliwości i szacunku dzieci wobec ludzi starszych, chorych i nierzadko samotnych. Boże Narodzenie to czas niezapomnianych przeżyć, dobrych i wzruszających. Każdy z nas marzy o cudownych, pełnych ciepła i miłości świętach i ulega magicznej atmosferze. Dzieci dały piękny pokaz artystyczny, a po zakończeniu spotkania razem z mieszkańcami i pracownikami Domu, zawiesiły aniołki nadziei na choince, którą przywiozły w prezencie dla mieszkańców tutejszego Domu. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci  naszych mieszkańców.

>> galeria

27 listopada 2008r. Andrzejkiw DPS.

Z okazji Andrzejek odbyła się w naszym Domu wspaniała zabawa podczas której czekały na wszystkich Wróżby Andrzejkowe i słodki poczęstunek. Mieszkańcy uczestniczący w zabawie tańczyli przy muzyce biesiadnej. Wszystkim na długo w pamięci zostaną te wyjątkowe chwile pełne ciepła i serdeczności.

>> galeria

20 listopada 2008r. Wizyta w dworku w Paplinie.

Mieszkaniec naszego Domu pan Bogdan Ryciuk po raz drugi pojechał do dworku w Paplinie na zaproszenie pani Janiny Toczyłowskiej.W ramach podziękowania właścicielce dworku za miłe przyjęcie podczas pierwszej wizyty, za stworzenie możliwości obejrzenia posiadłości oraz wprowadzenie w atmosferę zachwytu, pan Bogdan wykonał własnoręcznie z zapałek, makietę dworku, którą wręczył pani Janinie podczas tego spotkania.
Pani Janina zachwycona talentem manualnym pana Bogdana Ryciuka,chciałaby wypromować go jako artystę. Zgłosiła go więc do II Konkursu Mazowiecko-Podlaskiej Szopki Węgrowskiej, którego finał odbędzie się 14grudnia 2008r, w Domu Gdańskim w Węgrowie.
Mieszkańcy i pracownicy naszego Domu, życzą panu Bogdanowi zwycięstwa w konkursie i trzymają za niego kciuki.

>> galeria

18 października 2008r. X Ogólnopolskie Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej pt. „Pejzaż Ojczysty z zabytkiem w tle” - Skierniewice

Już po raz czwarty mieszkaniec naszego Domu pan Zbigniew Kujawski uczestniczył w Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach. Na konkurs wpłynęło 211 prac 99 autorów. Na wystawę po konkursową zostały zakwalifikowane 143 prace w tym dwie naszego mieszkańca. Gratulujemy!

>> galeria

18 września 2008r. Wycieczka do Loretto, Pałacu Radziwiłłów w Starej Wsi i Pałacu w Łochowie.

Tego dnia Mieszkańcy DPS, wyjechali na kolejną jednodniową wycieczkę po okolicach Węgrowa. Na początku odwiedzili Sanktuarium w Loretto, którego początki sięgają 1928 roku. Wówczas to ks. Ignacy Kłopotowski, założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek zakupił od dziedzica Ziatkowskiego duży majątek pod nazwą Zenówka, położony nad rzeką Liwiec. 27 marca 1929 roku urzędową nazwę miejscowości zmieniono na Loretto, nawiązując w ten sposób bezpośrednio do Sanktuarium Świętego Domku Matki Bożej w Loreto we Włoszech. Na początku w Loretto była skromna kapliczka w lesie, którą następnie przeniesiono do murowanego budynku, a jej poświęcenia dokonał 19 lutego 1984 r. ks. bp Jerzy Modzelewski. Obecnie w Loretto mieści się klasztor sióstr loretanek i dom nowicjatu, dom dla starców pod nazwą „Dzieło Miłości im. Ks. Ignacego Kłopotowskiego”, domy rekolekcyjne, wypoczynkowe, kolonijne.

>> galeria

Czytaj więcej...

Pożegnanie Lata 2008

5 września 2008r w ogrodach DPS odbył się piknik dla mieszkańców Domu.Niestety miła zabawa przy grillu została zakłócona przez deszczową aurę. Pomimo deszczu mieszkańcy cieszyli się ze wspólnego spotkania, gdzie mogli śpiewać i wziąć udział w licznych konkursach.

>> galeria

13 sierpnia 2008r. Wyjazd na wycieczkę w okolice Węgrowa. Paplin-Liw-Węgrów-Sucha-Mokobody-Budzieszyn.

Tego dnia Mieszkańcy DPS pojechali na jednodniową wycieczkę pookolicach Węgrowa, gdzie w Paplinie obejrzeli jeden z najstarszych dworów w okolicy (XVIIIw), modrzewiowy, napodmurówce, od frontu z charakterystycznym falistym barokowymszczytem ganku. W 1995 r. dwór kupiła rodzina Toczyłowskich, z wielkim pietyzmem przywracająca zabytkowi dawną świetność.

>> galeria

Czytaj więcej...

16 czerwca 2008r. Powiatowy Festyn Radości dla osób niepełnosprawnych w Brańszczyku.

Delegacja mieszkańców naszego Domu na zaproszenie mieszkańców i Dyrektora DPS w Brańszczyku, wzięła udział w Festynie Radości dla osób niepełnosprawnych, który odbył się na terenie DPS w Brańszczyku, gdzie wspólnie świętowali mieszkańcy ich rodziny, opiekunowie i pracownicy. W trakcie festynu wręczono pamiątkowe podziękowania za przybycie.

>> galeria

Joomla templates by Joomlashine