2010

Wspólne kolendowanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyminie | 21.12.2010

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnego kolędowania. Zgodnie z tą myślą w dniu 21.12.2010 roku do naszego Domu przybyły dzieci z klasy II b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyminie. Mali aktorzy przypomnieli publiczności okoliczności narodzin Jezusa oraz wręczyli naszym Mieszkańcom wykonane przez uczniów swojej Szkoły podarunki z noworocznymi życzeniami (choinki wykonane z makaronu oraz kartki świąteczne). Podczas spotkania dzieci wraz z Mieszkańcami śpiewały kolędy.

 

Galeria

"Opowieść Wigilijna" w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Słupnie | 20.12.2010

Nasz Dom odwiedziły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Słupnie. Zaprezentowały piękną inscenizację „Opowieści Wigilijnej". Chór "CANTO" z tejże Szkoły wykonał szereg kolęd i pastorałek. Swoim śpiewem zachwycił i wzruszył Mieszkańców naszego Domu wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Potem nastąpiły serdeczne życzenia i wręczenie upominków. Mieszkańcy już oczekują na następną wizytę chóru z Zespołu Szkół w Słupnie.

Dziękujemy za piękne przeżycia.

Galeria

Szopki węgrowskie | 12.12.2010


12 grudnia 2010 r  w Domu Gdańskim w Węgrowie odbył się  Finał IV Konkursu Mazowiecko – Podlaskiej Szopki Węgrowskiej.
W konkursie tym już po raz kolejny wziął udział nasz mieszkaniec pan Bogdan Ryciuk. Jego szopka wykonana została ze styropianu i zapałek. Prace nad wykonaniem szopki trwały kilka miesięcy, ale efekt był wspaniały. Pan Bogdan został wyróżniony podczas konkursu i jesteśmy z niego bardzo dumni.
W kategorii twórcy ludowi pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Pepłowska z Ruchny, za szopkę wykonaną z opłatka, zaś w kategorii młodzi twórcy nagroda powędrowała do Pawła Tyroli, 17 – latka, który swoją szopkę wyrzeźbił w drewnie.
Szopki można zobaczyć na żywo do końca stycznia w Domu Gdańskim w Węgrowie.

Galeria

Choinka nadziei i dzieci z Zespołu Szkół Nr 3 w Kobyłce. | 10.12.2010

Stało się już tradycją, że dzieci z klas Ib i IId odwiedzają w ten przedświąteczny czas naszych mieszkańców.

Te coroczne spotkania zawsze są pełne wzruszeń i radości. Mieszkańcy mogą na chwilę zapomnieć o kłopotach i swoich chorobach, bo najważniejsza staje się radość ze spotkania z dziećmi. To właśnie one rozjaśniają uśmiechem szarość grudniowych dni i przypominają wszystkim dookoła, że święta tuż, tuż.

Na początek spotkania dzieci przedstawiły krótką inscenizację, następnie było śpiewanie pastorałek i kolęd oraz składanie życzeń. Potem wspólne dekorowanie drzewka nadziei, na którym pojawiły się kartki świąteczne i śniegowe gwiazdki. Nie zabrakło też drobnych upominków. Szczególnie wzruszające okazały się wizyty w pokojach tych mieszkańców, których stan zdrowia nie pozwolił uczestniczyć w spotkaniu przy choince.

Dziękujemy dzieciom z klas I b i II d i ich opiekunkom za wspaniałe chwile jakie nasi mieszkańcy spędzili w to piątkowe przedpołudnie, za życzliwość i ciepło. Wesołych Świąt.

Dyrektor i Pracownicy DPS Radzymin.


Galeria

Spotkanie andrzejkowe | 30.11.2010

30 listopada 2010r. w naszym Domu odbyło się kameralne spotkanie andrzejkowe. Zgodnie z tradycją mieszkańcy wraz z pracownikami Domu bawili się wspólnie przy różnorodnych wróżbach. Nie zabrakło tradycyjnej andrzejkowa wróżby polegającej na laniu wosku i odgadywaniu przyszłości z kształtu cienia, wróżb karcianych, odczytywania przyszłości z wylosowanych liścików itp. Mieszkańcy mogli również odkryć własną przyszłość dzięki drzewku szczęścia. Czas zabawy andrzejkowej uprzyjemniały piosenki z repertuaru Ireny Santor i Maryli Rodowicz. Spotkanie andrzejkowe pozostawiło wśród mieszkańców niezapomniane wrażenia oraz dostarczyło wielu przeżyć i emocji.

 

Galeria

Wieczór Patriotyczny w Towarzystwie Przyjaciół Radzymina | 10.11.2010


10 listopada 2010 r. o godzinie 17.00 w Radzymińskiej Sali Koncertowej odbył się wieczór patriotyczny zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina, w którym uczestniczył kilkoro mieszkańców naszego Domu.
Wieczór uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Słupnie programem artystycznym pt. „Matka Ojczyzna”
W programie znalazły się między innymi takie pieśni jak "Czerwone maki", "Gdy naród do boju", "Marsz pierwszej brygady", "Rota", "Ułani Ułani", "Wojenko Wojenko”, ”Żeby Polska była Polską”. Na koniec wieczoru wszyscy obecni otrzymali w darze od Towarzystwa „Śpiewnik Patriotyczny”. Na zakończenie spotkania nasi mieszkańcy wraz z innymi gośćmi odśpiewali wspólnie kilkanaście pieśni zawartych w zbiorze, a potem w podniosłych nastrojach powrócili do Domu.

Galeria

06.11.2010 | "Zemsta" Fredry w wykonaniu Radzymińskiego Teatru Amatorskiego "PARADOKS"

6 listopada 2010 roku o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina  wystąpił Radzymiński Teatr Amatorski „PARADOKS” w komedii Aleksandra Fredry „ZEMSTA” w reżyserii Jadwigi Woźniak. Radzymiński teatr Amatorski „Paradoks” powstał w marcu 2007 przy Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu. Na deskach scenicznych występują pracownicy  samorządowi, urzędnicy, nauczyciele, emeryci, młodzież szkolna.

Zespół liczy obecnie 16 osób i stale się powiększa.

9 osobowa grupa Mieszkańców naszego Domu z radością obejrzała ten spektakl, który spotkał się z ich  wielkim aplauzem i wzbudził uśmiech na twarzach.

„Zemsta” Fredry jest zawsze aktualna, jest niczym innym jak krytyką nas samych, a przezabawne powiedzenia niespotykane już dziś uczą i bawią zarazem. Aktorzy- amatorzy to prawdziwi profesjonaliści, którzy zachwycają swoim kunsztem aktorskim. Gra aktorów  zadziwiła swoją dojrzałością i pozwoliła prawdziwie delektować się frazą polskiego mistrza komedii.

Nasi Mieszkańcy czekają teraz z niecierpliwością na kolejny spektakl w wykonaniu Radzymińskiego Teatru Amatorskiego pt. „Ożenek” .

Galeria

23.10.2010 | Ogólnopolskie Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej „Pejzaż Ojczysty” w Skierniewicach

To cykliczna impreza odbywająca się co 2 lata w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach.

W tym roku na konkurs napłynęło 260 prac 112 autorów. Na wystawę pokonkursową zostały zakwalifikowane 142 dzieła w tym jedna z trzech prac naszego mieszkańca pana Zbigniewa Kujawskiego.

Pan Zbigniew już po raz  piaty wystawia swoje prace podczas konkursu. Mamy nadzieję, że za kolejne  dwa lata prace pana Zbigniewa znowu znajdą się na wystawie w Skierniewicach. Życzymy powodzenia i natchnienia do dalszej pracy artystycznej!

View the embedded image gallery online at:
http://dpsradzymin.pl/wydarzenia/2010#sigFreeId5dc09f44a5

23.09.2010 | Piknik „Pożegnanie lata”

phoca_thumb_m_IMG_2829W słoneczne czwartkowe przedpołudnie na terenie ogrodu DPS, odbył się z okazji „Pożegnania Lata”, w którym uczestniczyło ponad 40 mieszkańców Domu. Podczas wspólnego grillowania odbywały się różnego rodzaju konkursy, gry i zabawy. Uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali liczne nagrody. Mieszkańcy Domu chętnie śpiewali piosenki i tańczyli.Wśród bawiących się osób panowała miła atmosfera. Pogoda sprzyjała zabawie.

Galeria

03.08.2010 | Twórcze warsztaty ceramiczne w Mostówce

We wtorek 3 sierpnia dwanaścioro mieszkańców naszego Domu wybrało się wraz z opiekunami do Pracowni Ceramiki w Mostówce na twórcze warsztaty. Na miejscu czekała na nas przemiła Pani instruktor. Najpierw mieszkańcy zostali zapoznani z techniką malowania farbami akrylowymi figurek ceramicznych, które chwilę później malowali według własnych pomysłów. Każdy otrzymał po dwie dowolnie wybrane figurki. Po tej wytężonej pracy, przyszedł czas na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. W przemiłej atmosferze wszyscy zajadali się pysznymi kiełbaskami i pili wspaniałą herbatę truskawkowo-waniliową.

Kolejną część zajęć stanowiło lepienie z gliny. Super zabawa, ponieważ można było ulepić wszystko, co tylko sobie każdy wymarzył, ale potrzebny był pomysł i precyzja.
Figurki trafią  do wypalania w specjalnym piecu ceramicznym, a potem zostaną dostarczone mieszkańcom.

I tak właśnie  przy pięknej słonecznej pogodzie mieszkańcy spędzili bardzo udany dzień. W świetnych humorach wszyscy wrócili do Domu, a pomalowane figurki ozdobiły pokoje naszych mieszkańców.
Składamy serdeczne podziękowania organizatorom warsztatów ceramicznych w Mostówce za tak gościnne przyjęcie naszych mieszkańców.

Galeria

Strona 1 z 2

Joomla templates by Joomlashine