2011

Wspólne kolędowanie z młodzieżą LO im. C. Norwida w Radzyminie | 19.12.2011

phoca_thumb_m_DSC00119Dnia 19 grudnia 2011 roku w Sali multimedialnej naszego Domu  Mieszkańcy spotkali się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. C. Norwida w Radzyminie. Młodzi ludzie przy akompaniamencie gitary śpiewali naszym Mieszkańcom kolędy i pastorałki. Były to osoby tworzące  zespół „Anima mea” – uczniowie Liceum oraz młodzież z klasy maturalnej. Nasi Mieszkańcy też chętnie uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy młodzieży z Liceum za odwiedziny i życzymy wszystkie dobrego.

 

Galeria

Wspólne kolędowanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyminie | 16.12.2011

phoca_thumb_m_DSC00045W piątkowe przedpołudnie Mieszkańcy naszego Domu gościli dzieci  kl.IId i IIIb  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyminie. Dzieci przedstawiły przez siebie przygotowaną inscenizację Narodzin Zbawiciela w ubogiej scenerii z postaciami okrutnego Heroda , egzotycznych Królów, aniołów z olbrzymimi skrzydłami. Potem wspólnie śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia. Na zakończenie dzieci wręczyły Mieszkańcom upominki. Były to własnoręcznie wykonane z kartonu choinki przyozdobione cukierkami. W duchu bożonarodzeniowej refleksji dziękujemy uczniom i ich opiekunom za te miłe chwile które nam dostarczyli.

 

Galeria

Jasełka z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kobyłce | 13.12.2011

Stało się już coroczną tradycją , że dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Kobyłki odwiedzają w ten przedświąteczny czas naszych Mieszkańców. Ich celem  jest rozjaśnić i ocieplić szarość i zimowy chłód grudniowych dni. Dzieci  jak co roku przywiozły ze sobą choinkę jak również ozdoby w postaci ceramicznych aniołków własnoręcznie malowanych, którymi wspólnie z Mieszkańcami przyozdabiali podarowaną choinkę. Dzieci  przedstawiły widowisko związane z Bożym Narodzeniem tj. historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Wzruszające były chwile odwiedzin dzieci w pokojach Mieszkańców, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu przy choince ze względu na stan zdrowia. Dziękujemy  dzieciom z klas II b i IIId i ich opiekunom za dostarczenie Mieszkańcom życzliwości i ciepła.

Galeria

Koncert Orkiestry Dętej | 11.12.2011

W dniu 11 grudnia 2011 r. o godz.16-tej grupa Mieszkańców naszego Domu wybrała się, na Świąteczny Koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, który odbył się w Sali Koncertowej w Radzyminie. Orkiestra w której grają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz studenci wraz z solistami Magdaleną Sasin, Pauliną Łuniewską i Maciejem Gronkiem zaprezentowała program wokalno instrumentalny w nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowane utwory przez Orkiestrę oraz Solistów  spotkały się z dużym aplauzem wśród widowni.

Spotkanie andrzejkowe | 30.11.2011

phoca_thumb_m_IMG_4544Mieszkańcy naszego Domu obchodzili tradycyjne „Andrzejki”. Mieszkańcy spotkali się w Sali multimedialnej w której przygotowany był poczęstunek. Zgodnie z tradycją andrzejkową Mieszkańcy wraz z Pracownikami Domu bawili się wspólnie przy różnych wróżbach np. wróżenia z kart, odczytywaniu horoskopu na nadchodzący rok 2012, odkrywaniu przyszłości z wylosowanych różnokolorowych kartek. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej wróżby andrzejkowej lania wosku. Spotkanie andrzejkowe dostarczyło wiele emocji  na które miał wpływ między innymi wspólny śpiew zaintonowany przez jednego z Mieszkańców.

Galeria

Spektakl "Wy jesteście przyszłością świata" | 3.11.2011

W dniu 3.11.2011r. o godz.16.00 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbył się montaż słowno-muzyczny pt.: "Wy jesteście przyszłością świata", w wykonaniu uczniów kl. I i kl. II ze Szkoły Podstawowej NR 1 w Radzyminie, który również miała przyjemność obejrzeć grupa mieszkańców naszego Domu. Spektakl przedstawiał urywki z życia i przemyślenia Jana Pawła II  - Papieża .

Mieszkańcy ze wzruszeniem i zainteresowaniem uczestniczyli w tym spektaklu przedstawionym przez młodych aktorów.

View the embedded image gallery online at:
http://dpsradzymin.pl/wydarzenia/2011#sigFreeId60093adba7

Spektakl „Jan Paweł II – Papież z Polski” | 27.10.2011


phoca_thumb_m_IMG_4533 Dnia 27.10.2011 r. grupa Mieszkańców naszego Domu wybrała się na program słowno-muzyczny „Jan Paweł II – Papież z Polski” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Słupnie, który odbył się w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Programy o tej tematyce zawsze dostarczają nam wielu wzruszeń. Nasi mieszkańcy z dużą przyjemnością obejrzeli spektakl.

Galeria

Festyn "Familijne Pożegnanie Lata" w Brańszczyku | 15.10.2011

15.10.2011r. grupa naszych Mieszkańców uczestniczyła w festynie "Familijne Pożegnanie Lata" w Brańszczyku. Impreza miała charakter rodzinny i integracyjny.

Koncert zespołu rockowo-bluesowego "Status" | 23.09.2011

W dniu 23.09.2011 r./piątek/ o godz.19.00 mieszkańcy wybrali się na koncert zespołu rockowo-bluesowego "Status", który wystąpił w Sali Koncertowej w Radzyminie. Zespół zagrał rock-bluesowe utwory oparte na własnych aranżacjach, które dostarczyły niesamowitych odczuć.

Spektakl "Czerwony Kapturek szuka Księcia" | 22.09.2011

phoca_thumb_m_IMG_4530 22.09.2011 r. grupa mieszkańców naszego Domu wybrała się na spektakl "Czerwony Kapturek szuka Księcia" w wykonaniu uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w  Słupnie, który odbył się w Sali Koncertowej w Radzyminie.

Widowisko to przeniesione zostało w czasy współczesne, niosąc przesłanie ostrzegające dzieci i rodziców, że trzeba zwrócić uwagę z kim się nawiązuje znajomość przez internet.

Galeria

Piknik "Powitanie jesieni" | 20.09.2011

phoca_thumb_m_IMG_4496W dniu 20.09.2011 r. na terenie naszego Domu odbył się  piknik "Powitanie jesieni". Mieszkańcy naszego Domu pożegnali kończące się lato, a jednocześnie z dużym optymizmem witali nadchodzącą jesień. Wesołej zabawie i konsumowaniu potraw z grilla sprzyjała słoneczna pogoda.

Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy nagradzane upominkami. Nie obyło się też bez zabawy tanecznej.

Galeria

Wycieczka krajoznawcza po oklicach Radzymina | 6.09.2011

phoca_thumb_m_IMG_4280 Dnia 6.09.2011 r.  Mieszkańcy Domu wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po okolicach Radzymina. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kuligowie w tamtejszym Skansenie. Mieszkańcy mogli obejrzeć dawną architekturę wiejską i szlachecką oddającą namiastkę dawnej wsi polskiej.

 

Galeria

Twórcze warsztaty ceramiczne w Mostówce | 21.06.2011

phoca_thumb_m_IMG_4186W dniu 21.06.2011 mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w „Twórczych warsztatach ceramicznych” w Mostowce. W warsztatach tych uczestniczyła kolejna grupa osób. Każdy z uczestników mógł wybrać dwa lub trzy przedmioty ceramiczne ( zależnie od wielkości). Były to: kaczki, hipopotamy, aniołki, krówki, smoki itp. Następnie uczestnik w dowolny sposób miał pomalować je farbami akrylowymi. Terapeuci obecni na miejscu służyli naszym mieszkańcom nie tylko radą, ale także i pomocą. Zaangażowanie w wykonanie zadania było tak ogromne, że właściwie niewiele czasu pozostało na wykonanie kolejnego polegającego na ulepieniu „czegoś” z kawałka gliny plastycznej. Pomysłów było mnóstwo a ich efekty będą wypalone w piecu ceramicznym oraz dostarczone do naszego Domu. Natomiast przedmioty, które pomalowali w trakcie trwania zajęć zostały zapakowane i wręczone każdemu uczestnikowi. Na zakończenie warsztatów odbyło się tradycyjnie „ognisko z kiełbaskami”. Atmosfera tych warsztatów była tak miła i sympatyczna, że mieszkańcy naszego Domu chętnie zostaliby na nich znacznie dłużej.

Galeria

Koncert pt. "Człowiek Boga" | 11.06.2011

phoca_thumb_m_IMG_4148W sobotnie popołudnie, 11.06.2011r. o 17-te,j grupa mieszkańców naszego Domu wybrała się do Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu na koncert poświęcony Janowi Pawłowi II pt.” Człowiek Boga”. W koncercie wystąpili : Chór CANTO z Zespołu Szkół w Słupnie oraz Radzymińska Orkiestra Dęta. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pieśni i utwory instrumentalne towarzyszące papieżowi podczas Jego Pontyfikatu. Na zakończenie koncertu wszyscy razem odśpiewaliśmy "Barkę". Wzruszeni mieszkańcy otrzymali na zakończenie koncertu obrazki z błogosławionym Janem Pawłem II i szczęśliwi powrócili do Domu.

Galeria

Letni Piknik "Powitanie Lata" | 07.06.2011

phoca_thumb_m_DSCN1226We wtorkowe przedpołudnie, 07.06.2011r. na terenie ogrodu naszego Domu odbył się letni piknik "Powitanie Lata". Pogoda dopisała. Mieszkańcy uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach np. w rzucie piłką do kosza. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.
Podczas wspólnej zabawy i konsumowaniu potraw z grilla wszyscy mile spędzili czas.

Galeria

Powiatowy Festyn Radości dla Osób Niepełnosprawnych w Brańszczyku | 01.06.2011

phoca_thumb_m_IMG_408701.06.2011 r. w Domu Pomocy Społecznej  w Brańszczyku odbył się Powiatowy Festyn Radości dla Osób Niepełnosprawnych "Raz na ludowo". Delegacja mieszkańców naszego Domu na zaproszenie Dyrektora i mieszkańców DPS w Brańszczyku wzięła udział w Festynie. W bogatym programie mogliśmy oglądać występy artystyczne dzieci ze Szkół w Brańszczyku, mieszkańców Domu oraz chóru z Wyszkowa.

Galeria

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie | 11.05.2011

phoca_thumb_m_IMG_4045W środę 11.05.2011r. grupa Mieszkańców naszego Domu pojechała na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.
Spacerując alejami Mieszkańcy mogli podziwiać kolekcję roślin ozdobnych, wiele ciekawych gatunków i odmian drzew i krzewów, rośliny sadownicze, a w szklarniach rośliny tropikalne. W tej pięknej scenerii ogrodu Mieszkańcy mile spędzili czas i wyrazili chęć powtórnego powrotu w to miejsce.


Bal Karnawałowy | 3.03.2011

phoca_thumb_m_IMG_3795W to czwartkowe przedpołudnie naszym Domu odbyła się zabawa karnawałowa. W pięknie udekorowanej balonami sali zebrali się Mieszkańcy naszego Domu. Każdy z uczestników
zabawy przebrany był w różnorodne maski, kapelusze, kotyliony i inne gadżety karnawałowe.
Ze względu na fakt, że zabawa zbiegła sie z przypadającym w tym dniu tłustym czwartkiem, na stołach pojawiły się pączki i faworki. Dużą atrakcją była loteria fantowa,
w której każdy Mieszkaniec losował upominek. Zabawa taneczna przeplatana była licznymi konkursami. Wspaniałej, porywającej do tańca muzyce nie mogli się oprzeć nawet osoby niepełnosprawne ruchowo. Mieszkańcy z wielką radością wzięli udział we wspólnej zabawie, a teraz wejdą w spokojny czas oczekiwania na Święta Wielkanocne.

Koncert Karnawałowy | 10.02.2011

phoca_thumb_m_4301_010 lutego 2011 chętni mieszkańcy Domu pomocy w Radzyminie uczestniczyli w Koncercie Karnawałowym w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu. Koncert dostarczył naszym mieszkańcom wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych.

 

 

Galeria

Chór Canto i dzieci z Zespołu Szkół w Słupnie | 8.02.2011

phoca_thumb_m_DSCN0888We wtorkowe przedpołudnie uczniowie Zespołu Szkół w Słupnie odwiedzili mieszkańców naszego Domu prezentując cudowny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzięki niekwestionowanemu talentowi uczniów należących do chóru „Canto” i wspaniałym małym aktorom, nasi Mieszkańcy mieli okazję przeżyć coś niezwykłego, co zapadnie im w pamięć na długi czas.

Wspaniały kontakt z ludźmi starszymi oraz profesjonalizm uczniów sprawiły, że był to wyjątkowy dzień dla wielu naszych seniorów. Występ chóru i uczniów z Zespołu Szkół w Słupnie to ciągle niecodzienne widowisko, zapadające w pamięci.

W imieniu własnym i mieszkańców serdecznie dziękujemy za stworzenie niepowtarzalnego klimatu święta Babci i Dziadka oraz za stworzenie tak pogodnej i czarownej atmosfery.

Po występie mieszkańcy uczestniczyli w słodkim poczęstunku i zabawie tanecznej.

 

Galeria

Jublieusz p. Gierwiatowskiej | 28.01.2011

phoca_thumb_m_DSCN0805W niedzielę 30 stycznia 2011 nasza mieszkanka p. Jadwiga Gierwiatowska odchodziła jubileusz 30-lecia pobytu w Domu Pomocy. Pani Jadwiga została obdarowana pięknym bukietem kwiatów, dyplomem i tortem. Ze względu na stan zdrowia pani Jadwigi nie mogliśmy świętować na dużej Sali w gronie licznych współmieszkańców.

Życzymy pani Jadwidze jeszcze wielu lat z nami.

 

Galeria

Gitarowe kolędowanie | 21.01.2011

phoca_thumb_m_xMG_3553W piątkowy wieczór w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie odbyło się przedstawienie muzyczne inspirowane kolędami w wykonaniu Piotra Kopki z zespołem.

W gitarowym brzmieniu nasi mieszkańcy usłyszeli nowe aranżacje kolęd. Koncert pokazał współczesne oblicze i emocje jakie tkwią w tradycyjnych kolędach. Koncert był trochę nowatorski i zaskakujący. 

 

Galeria

Koncert Noworoczny | 11.01.2011

phoca_thumb_m_IMG_3528Mieszkańcy naszego Domu wspólnie kolędowali z panią Asią i panem Michałem pracownikami Sali Koncertowej w Radzyminie. Śpiewanie kolęd odbywało się przy akompaniamencie keyboardu na którym grał pan Michał. Wspólne śpiewanie kolęd Mieszkańców z panią Asią dostarczyło wszystkim wielu  wrażeń i wzruszeń.

 

 

Galeria

Kolendowanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Markach | 5.01.2011

phoca_thumb_m_IMG_3467 5.01.2011 r. nasz Dom odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Markach. Na początku spotkania nie obyło się bez życzeń noworocznych, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Z akompaniamentem keyboardu dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki. Szczególnie nastrojowo zabrzmiało solowe wykonania kolęd. Wiele pozytywnych przeżyć dostarczyło Mieszkańcom wspólne kolędowanie.

 

 

Galeria

Joomla templates by Joomlashine