Obchody Dnia Babci i Dziadka w naszym Domu

22 stycznia 2015

 

Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą,
jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli,
ale także śpiewa, tańczy,  i świętuje.

- Harvey Cox

 

21 i 22 stycznia w polskiej tradycji obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Święto powstało wzorem innych państw aby uhonorować wszystkie babcie i dziadków dbających i pamiętających o swych wnukach.

Dziś Dzień Babci i Dziadka ma już ugruntowaną pozycję i trwale wpisało się w coroczny kalendarz imprez okolicznościowych. To czas uroczystości w domach rodzinnych, szkołach i przedszkolach, ale również w kościołach i domach pomocy.

To czas, kiedy składamy życzenia wszystkim babciom i dziadkom w podziękowaniu za ich  miłość, trud i znaczącą niejednokrotnie pomoc w wychowanie wnucząt.

Tak więc i w naszym Domu to dzień szczególny i okazja do spotkania towarzyskiego na które przybyła znaczna część mieszkańców. Osoby starsze – babcie i dziadkowie otrzymali życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata. Świętowano popijając kawę , herbatę i częstując się upieczonymi w naszej kuchni ciastami i ciasteczkami. Wszystkim świętującym dopisywał humor. Skoczna muzyka zaktywizowała zarówno mieszkańców jak i pracowników. Swoje wokalne zdolności można było zaprezentować  tego dnia dając popis solowy przy mikrofonie lub śpiewając zespołowo jak było to w przypadku grupy terapeutycznej z której na potrzeby chwili utworzony został zespół wokalno – taneczny cieszący się znaczną aprobatą obecnych. Znane polskie i zagraniczne przeboje poruszyły serca przez co na parkiecie chwilami brakowało miejsca do tańca. Było tłoczno i radośnie.

Już niedługo znowu się spotkamy – mieszkańcy i pracownicy, aby razem pobyć na zabawie karnawałowej. Będziemy tańczyć, śpiewać i cieszyć się życiem. Bedzie wesoło i  kolorowo.

Tekst: A. Przybysz

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine