Dzień Kobiet i nie tylko…

8 marca 2015

Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj jest święto Pań!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec…

Święto Dnia Kobiet liczy już sobie 105 lat i obecnie obchodzone jest przez wiele państw na prawie wszystkich kontynentach. To dzień, kiedy kobiety otrzymują od mężczyzn życzenia, kwiaty, czasem drobne upominki.

W  naszym Domu ten dzień był wyjątkowy, pełen radości. Mieszkańcy wspólnie świętowali Dzień Kobiet, a panie nie zapomniały o święcie Dnia Mężczyzn, które choć sporo młodsze od kobiecego zyskuje sobie również dużą sympatię.

Były życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, słodki poczęstunek i niespodzianki dla wszystkich uczestników tego spotkania. Mieszkańcy otrzymali kolorowe, milutkie w dotyku maskotki, które wzbudziły powszechny zachwyt , wywołały uśmiech na twarzach i stały się doskonałą okazją dla foto reportera. Pani Marta dostała w prezencie dinozaura w swoim ulubionym różowym kolorze, pani Ela przez całe spotkanie tuliła do siebie białego misia, a pani Sabina mająca kłopoty ze wzrokiem poprzez dotyk poznawała mięciutkiego mopsika.

Wiele emocji wywołała również zespołowa gra w kalambury , gdzie w sposób sugestywny należało przedstawić wylosowane hasło, tak aby reszta mieszkańców mogła je odgadnąć.

Spotkanie zaowocowało dużym ładunkiem miłych wrażeń. Na twarzach naszych mieszkańców zagościł  uśmiech. Zabawa integracyjna pozwoliła się zrelaksować i zapomnieć o chorobach. Wszyscy byli bardzo wzruszeni w tym niecodziennym dniu.

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine