Wielkanocna „Cisza” w wykonaniu grupy Eviva l'arte

27 marca 2015

W tej ciszy przebywać wciąż chcę,
W tej ciszy daleki świat ten.
Ty koisz mój ból, usuwasz mój strach,
Gdy widzę Cię Zbawco przez łzy...

Beata Bednarz - „Golgoto”

 

W piątkowy wieczór mieszkańcy naszego Domu stali się uczestnikami niebywałego i wzruszającego spektaklu pt. „Cisza”. Zaprezentowały go nasze pracownice: Katarzyna Niegowska i Joanna Jędraszyk tworzące grupę literacko -muzyczną Eviva l'arte.

W programie zaprezentowane zostały teksty literackie Beaty Bednarz,z muzyką z filmu „Pasja” i burzą za oknami tworzącą klimatyczną scenerię.

Spektakl wywarł ogromne wrażenie na widzach. „Cisza” to droga krzyżowa widziana oczami współczesnej, zagubionej kobiety. Zmęczonej trudami życia codziennego, wątpiącej w swe siły, możliwości pokonania piętrzących się przeciwności losu i dostatecznej wiary w Boga. To rozważania i tym samym modlitwa kobiety świadomej swej niedoskonałości, szukającej wsparcia i ukojenia w miłości Chrystusa.

„Cisza” wzruszyła nas do łez, wywołała zadumę na twarzach, wprowadziła w duchowość Świąt Wielkanocnych. Pozostawiła także pewien niedosyt, który zatrzeć może jedynie kolejny występ naszych utalentowanych koleżanek w nowej odsłonie programowej. Czekamy z niecierpliwością. 

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine