Koncert ukraińskich zespołów w Domu Pomocy Społecznej

17 kwietnia 2015

"Muzyka to najlepsza towarzyszka dla tego, kto cierpi.
Jest ochocza i radosna jak dziecko, ognista i powabna jak młoda dziewczyna, dobra i mądra jak stary człowiek, który spędził owocnie życie."

Selma Lagerlof.

 

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie zawsze bardzo chętnie w swoich progach wita gości. Po raz kolejny dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego już od lat z naszym Domem dyrektora Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu pana Mirosława Jusińskiego mogliśmy cieszyć oczy i uszy przecudownym występem przedstawicieli trzech ukraińskich zespołów. Gromkie brawa na wstępie otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Tarnopola, który gościł u nas po raz drugi. Po raz pierwszy zaprezentowały się nam zespoły „Nuta” i „Topolany”.

Koncert ukraińskich zespołów dla wszystkich zebranych był wielkim przeżyciem i ucztą duchową. Nasze serca ujęło wspaniałe wykonanie pieśni 'Ave Maryja” i „Lniany ręcznik”, który w Polsce śpiewa solista operowy Bernard Ładysz.

Zebrani podziwiali kunszt wokalny solistki Filharmonii Tarnopolskiej, małżeństwa z zespołu „Topolany” oraz wirtuozerskie wykonanie utworów muzycznych na skrzypcach przez dwoje artystów zespołu „Nuta”. Równie wielkie emocje wzbudziły tańce cygańskie i ukraińskie.

Dyrekcja, Mieszkańcy i pracownicy naszego Domu składają podziękowania zespołom z Tarnopola na Ukrainie, za dostarczenie tylu pozytywnych emocji. Koncert wzruszył do łez, sprawił, że wszyscy na tą chwilę zapomnieli o swoich troskach dnia codziennego. Jeszcze raz składamy wyrazy wdzięczności i podziwu i serdecznie zapraszamy do nas raz jeszcze.

Tekst: A Przybysz

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine