"Poznajemy nasze miasto" – sezon pieszych wycieczek już rozpoczęty

8 maja 2015

Życie to bajeczna wycieczka po przecudnej krainie,
lecz jedni podróżują pieszo, a inni w limuzynie.
Jednak stąpając twardo po ziemi czuje się zapachy,

których nie czuć spod ciemnych szyb i lśniącej blachy.

Nadszedł strojny miesiąc maj. Najciekawszy i najpiękniejszy miesiąc w roku. Przyroda zbudziła się do życia. Wiosna ukazała całą ogromną paletę barw. W parkach zakwitły kasztanowce i klony, łąki pokrył dywan soczysto zielonej trawy i kwitnącego słonecznie mniszka. Zakwitły owocowe drzewka i ozdobne krzewy. Radosne oznaki wiosny obserwowali mieszkańcy naszego Domu uczestniczący po raz pierwszy w tym roku w pieszej wycieczce po Radzyminie.       

Tegoroczne wędrówki po Radzyminie z cyklu „Poznajemy nasze miasto” rozpoczęliśmy od zwiedzenia terenu Sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II i przyległego mu osiedla Viktoria usytuowanych w południowej części miasta przy ulicy Słowackiego. Obie te inwestycje są stosunkowo młode. Osiedle powstało w 2006 roku, a dwa lata później rozpoczęła się budowa kościoła, która ze względu na swą okazałość trwa do dziś. Wszyscy uczestnicy wycieczki bacznie obserwowali okolicę, a nas z okolicznej łąki obserwował strojny, barwny bażant. Niestety nie udało się go sfotografować.

Wycieczka była udana. Zachęciła mieszkańców do kolejnych wiosennych eskapad po okolicy. Będziemy aktywnie spędzać czas poznając urokliwe zakątki naszego ciekawego miasta, jego historię i topografię. Liczymy, że w sezonie wiosenno – letnim aura będzie nam sprzyjać.

Tekst: A Przybysz

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine