Jubileusz 45-lecia pobytu w DPS pana Kazimierza

26 maja 2015

„Każda chwila życia, to przejście przez most, który coś kończy i coś zaczyna,
I warto czasem zatrzymać się, by docenić te niepowtarzalne, szczęśliwe chwile.”

Jubileusz jest niecodziennym wydarzeniem z okazją do szczególnie uroczystych obchodów, którym zwykle towarzyszą spotkania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych. To także czas wspomnień i refleksji nad tym, co przeminęło i nad tym, co jeszcze przed nami.

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie był wielokrotnie miejscem jubileuszowych spotkań, podczas których obchodzono między innymi 100-lecia urodzin mieszkańców oraz rocznice ich pobytu w Domu Pomocy.

Tym razem Mieszkańcy i pracownicy wspólnie świętowali Jubileusz 45-lecia pobytu pana Kazimierza, który przybył do nas w 1970 roku. W imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych gości, dostojnemu Jubilatowi życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata złożyła pani dyrektor Jolanta Chałupka. Były również wspaniałe kwiaty, upominki, okazały tort oraz program artystyczny uświetniający to spotkanie.

Mieszkanka Domu pani Grażyna zadedykowała panu Kazimierzowi tekst literacki Jeremiego Przybory pt: „Kaziu zakochaj się”, niegdyś z powodzeniem wykonywany przez Kabaret Starszych Panów. Nasza nieoceniona koleżanka Katarzyna wystąpiła z mini recitalem prezentując piękne, sentymentalne piosenki: „Kasztany”, „Sen o Warszawie”, „Małe tęsknoty” czy „Małego księcia”. Do zabawy włączyli się wszyscy goście śpiewając „Kolorowe jarmarki”.

Tego dnia na twarzy pana Kazimierza malowało się wzruszenie i radość. Był szczęśliwy, że wśród wielu codziennych spraw mieszkańców nie zapomniano o „starym weteranie” jak zwykle o sobie mówi.

Drobne gesty życzliwości, wzajemny szacunek i pamięć pozwalają podnieść poczucie własnej wartości i sprawić, że chce się żyć i ponosić trudy niełatwej codzienności.

Panu Kazimierzowi naszemu Jubilatowi jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i uśmiechu goszczącego codziennie na twarzy.

 

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine