Wycieczka do mini zoo w Radzyminie

2 czerwca 2015

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.”

– Benjamin Franklin

 

Wiosna w pełni. Ciepłe promienie słoneczne otuliły okolicę. Wszędzie jest cudownie zielono i pachnie świeżą, bujną roślinnością. To czas, kiedy należy wypoczywać aktywnie na powietrzu ładując „akumulatory” na długie jesienne i zimowe wieczory.

Korzystając z nadarzającej się okazji podobnie, jaki w zeszłym roku tak i teraz Mieszkańcy pod czujnym okiem opiekunów odwiedzili pobliskie gospodarstwo w Dybowie, nazywane „mini zoo”. Wszystkich obecnych zachwycił widok pięknego, zadbanego terenu z wypielęgnowanym ogrodem warzywnym, różnorodność zwierząt na wybiegu i w budynkach gospodarczych oraz panująca wokół błoga cisza dająca wytchnienie od codziennego gwaru i zgiełku. Nasi Mieszkańcy pieszo i na wózkach inwalidzkich, pomagali sobie wzajemnie zwiedzając teren.

Na wybiegu biegały urocze koniki, ośla rodzina, stadko danieli, kóz i baranów. Po trawie przechadzały się pawie sprawiające wrażenie jakby pilnowały całego gospodarstwa. Maleńkie kaczątka buńczucznie biegały w klatce, a okazały złocisty kogut dumnie prezentował się w zagrodzie pilnując swej rodzinki. Były też puszyste króliczki podobne do dziecięcych maskotek, które wprawiły w zachwyt.

Dużą atrakcją był pyszny kompot przygotowany przez Opiekunów mini zoo.

Pani Dyrektor i pracownicy Domu Pomocy Społecznej dziękują właścicielowi i pracownikom gospodarstwa w Dybowie za możliwość skorzystania w słoneczne przedpołudnie z odpoczynku na łonie natury wśród uroczych zwierząt i ptactwa domowego. Czas tu spędzony uatrakcyjnił dzień, sprawił poprawę nastroju i pozwolił się wyciszyć. 

 Tekst: A. Przybysz

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine