Ogród naszego mieszkańca

11 sierpnia 2015

 

Lekarz leczy, natura uzdrawia”.

  Witamy w ogrodzie naszego mieszkańca, pana Janusza!

Po przestąpieniu furtki, przed oczyma odwiedzających, pojawia się wspaniały widok bujnej roślinności. Na imponującej wielkości krzakach wzmocnionych solidnymi tykami, w ciepłym słońcu dojrzewają pomidory. Obok nich rosną pomidorki koktailowe, szczypiory, seler, por, fasola i lubczyk. Do słońca pnie się i rozrasta bazylia, której wielkość w tej szerokości geograficznej jest raczej rzadkością. Dalej można zauważyć również duże już liście dyń ozdobnych, które jesienią dzięki uprzejmości pana Janusza zostaną wykorzystane na jesienne dekoracje. Znalazło się też miejsce w ogródku dla sadzonek owsa pozostałych po wielkanocnych dekoracjach naszych mieszkańców.

Pan Janusz każdego dnia spędza tu większą część dnia. Wczesną wiosną ogrodził niewielki kawałek nieużytku na terenie naszego Domu. Obecnie teren jest sukcesywnie powiększany i przygotowywany już do przyszłorocznych upraw. Przez kilka kolejnych miesięcy przygotowywał ziemię pod uprawy. Nawoził naturalnymi nawozami, siał, sadził, flancował i zbiera owoce swej ciężkiej pracy. Ciężkiej ale bardzo przyjemnej o czym sam mówi. Często jest zmęczony, ale czuje się zadowolony i spełniony. Widok okazałych zbiorów rekompensuje wszystko.

Pan Janusz również z wielkim zapałem pielęgnuje klomby na terenie naszego Domu dzięki czemu teren jest wyjątkowo zadbany i pokryty bujną roślinnością.

Gratulujemy panu Januszowi pomysłu na aktywne spędzanie czasu, a także życzymy dalszych sukcesów w ogrodnictwie.

 

Tekst: A. Przybysz

 Galeria :

 

Joomla templates by Joomlashine