Słoneczne pożegnanie lata

22 września 2015 r.

„Wszystkie dni stają się takie same wtedy, kiedy ludzie przestają dostrzegać to wszystko,
czym obdarowuje ich los, podczas gdy słońce wędruje po niebie.”

Paulo Coelho

W dniu, kiedy Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie na pikniku żegnali lato, słońca nie zabrakło. Tego na niebie i w naszych sercach. W piękny, słoneczny dzień ogrzewało ono swymi ostatnimi promieniami wszystkich przybyłych na to spotkanie uczestników. Przy stolikach było gwarno i wesoło. Dopisywał radosny nastrój.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Chałupka, która powitała i dziękowała Mieszkańcom za tak liczne przybycie.
Ogłosiła również rozstrzygnięcie II edycji wakacyjnego konkursu pt.: „Lato, lato czeka...". Liczna grupa mieszkańców w okresie letnim tworzyła obrazy bibułowe z motywami przyrodniczymi. Pan Bogdan samodzielnie skonstruował lampkę nocną z motywami morskimi, a pan Janusz dbał o roślinność klombów na terenie Domu i stworzył wspaniały warzywniak nad którym pieczołowicie pracował każdego dnia. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni za swoją pracę, pomysły i pasję tworzenia. Rozdanie nagród było momentem szczególnej radości i łez wzruszenia.
Każdy z uczestników owego konkursu został nagrodzony dyplomem i podarunkiem rzeczowym. Były też zaproszenia do multikina na seans filmowy i wycieczkę do warszawskich Łazienek.Czas upływał radośnie pośród licznych konkursów dla mieszkańców i pracowników. Wszystkim biesiadującym przygrywała muzyka wybrana na ten szczególny dzień przez naszą instruktorkę ds. K.O. panią Mirkę. W powietrzu unosił się smakowity zapach piekących się na grillu kiełbasek i ziemniaków z ogniska.
Dla nas był to dzień wyjątkowy, pełen emocjonujących wrażeń .
Po nich przyjdą kolejne ciekawe spotkania i imprezy okolicznościowe, ale już w innym stylu. Lato od nas odchodzi na rok. Jednakże czekając na nie , mieszkańcy będą spotykać się wspólnie podczas różnych okoliczności. Będziemy witać przybywających do nas gości, będziemy tańczyć, a kto wie co jeszcze może się nam miłego przydarzyć??

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine