III Edycja jesiennego konkursu „Ziemniaki Cudaki”

21 – 22 października 2015

„Ziemniaki różne kształty mają,
Na wyobraźnię naszą działają.
Niech więc powstają ludziki, zwierzaki
I ufoludki, a nawet ptaki..."

Ziemniak, kartofel, grula, pyra... To najpopularniejsze określenia na to smaczne, popularne, zdrowe i niezastąpione w polskiej kuchni warzywo. Zwykle wykorzystywane jest do produkcji wielu wyśmienitych potraw, ale Mieszkańcy naszego Domu już po raz trzeci uczestniczyli w wykonywaniu z niego wspaniałych ozdób.
Szesnaście osób prześcigając się w pomysłach, stosując różne techniki obróbki ziemniaka, wykonało ciekawe prace. Powstały zwierzęta z epoki lodowcowej - młody Mamucik i Dinozaur otulone ciepłymi futerkami oraz prehistoryczna, kolczasta ryba. Pojawiła się stonoga, żółw, grubiutki Hipcio i jeżyk dźwigający na swych kolcach dary jesieni. Z ziemniaka powstały kwiaty w wazoniku, róża i futurystyczna rzeźba pieczołowicie wystrugane nożykiem. Na stole stanęły piramidy, statki kosmiczne, UFO, wenecka gondola i dwa milutkie misie - Ferdek i Halinka. Ciekawą kompozycją były grzyby wyrastające z runa leśnego.
Uczestnicy III edycji konkursu „Ziemniaki Cudaki" świetnie się bawili zapominając w tym czasie o swoich chorobach i niepełnosprawnościach. Uśmiechali się pomagając sobie wzajemnie, służyli radą. Wykonane prace zostały wyeksponowane dla ogółu mieszkańców.
W kolejnym dniu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników podczas towarzyskiego spotkania mieszkańców. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni przez panią dyrektor Jolantę Chałupkę dyplomami, wyróżnieniami oraz wybornymi słodyczami. Spotkanie mieszkańców zwieńczone było wspólnym karaoke znanych i lubianych piosenek.
Wszystkim uczestnikom jesiennego konkursu „Ziemniaki Cudaki" dziękujemy za udział, gratulujemy wspaniałych pomysłów i zapraszamy do kolejnych przedsięwzięć. Mamy nadzieję, że jesienne i zimowe dni staną się doskonałą okazją do spotkań towarzyskich w szerszym gronie, a humor i pomysłowość nas nie opuszczą.

Tekst: A. Przybysz

Galeria:

Joomla templates by Joomlashine