Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada 2015 r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Sposób świętowania Dnia ma w Polsce wieloletnią tradycję.
Składają się na nią spotkania z przedstawicielami władz lokalnych, w trakcie których pracownicy socjalni oraz inni pracownicy pomocy społecznej otrzymują nagrody i wyróżnienia.
Jest to dowód uznania za sumiennie wykonywaną pracę na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia, opieki i zrozumienia, w codziennych sytuacjach życiowych.

W naszym Domu, jak co roku święto obchodzone jest bardzo uroczyście w szerokim gronie pracowników. To czas, gdy możemy pobyć wspólnie przez dłuższy czas, porozmawiać, podzielić się spostrzeżeniami i oderwać od codzienności.

Dyrektor naszego Domu, pani Jolanta Chałupka złożyła serdeczne życzenia pracownikom wyrażając swą wdzięczność i uznanie za dotychczasową pracę na rzecz Mieszkańców. Dziękowała również za wyrozumiałość, tolerancję i pokłady empatii bez których ta praca nie byłaby możliwa.
Życzyła aby nasze zaangażowanie w realizację powierzanych zadań zostało wynagradzane uśmiechem i szacunkiem naszych podopiecznych. W dowód uznania pracownicy otrzymali nagrody pieniężne oraz książki związane z historią naszego miasta i zasłużonymi dla miasta osobami. Pani Dyrektor otrzymała zaś słodki upominek przygotowany w pracowni terapii zajęciowej i życzenia wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia w życiu prywatnym i zawodowym.
Gościem specjalnym tej uroczystości była zaprzyjaźniona z naszym Domem Pomocy pani Joanna Stawikowska, która uświetniła nasze spotkanie śpiewając znane i niezapomniane piosenki, czym zachęciła świętujących do wspólnej zabawy na parkiecie.
Tekst: A. Przybysz

 Galeria:

Joomla templates by Joomlashine