Jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Kobyłce

17 grudnia 2015 r.

„Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej..."

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i niepowtarzalny. Dekorujemy Dom ozdobami, pachnie choinka, nucimy kolędy i pastorałki. I zawsze z radością oczekujemy gości. Tradycją naszej instytucji stały się odwiedziny uczniów okolicznych szkół witających nas przygotowanym wspólnie z nauczycielami programem jasełkowym przypominającym o niezwykłości narodzin Jezusa w betlejemskiej szopce. Jasełka po raz pierwszy zaprezentował Św. Franciszek z Asyżu w 1223 roku we Włoszech i odtąd już na stałe wpisały się w kalendarz przeżywania Bożego Narodzenia na całym świecie.
Zaledwie na kilka dni przed Wigilią gościliśmy uczniów klasy 3a i 3b z Zespołu Szkół Publicznych
Nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce. Młodzi aktorzy zaprezentowali nam sceny narodzin Jezusa i historię spisku króla Heroda. Wspólnie z Mieszkańcami śpiewali kolędy i pastorałki. Dzieci przywiozły też ze sobą moc świątecznych prezentów. „Choinkę Nadziei" z własnoręcznie wykonanymi łańcuchami i pierniczkami, kolorowe jabłka oraz dekoracje z motywem choinki dla każdego z Mieszkańców. Dzieci odwiedziły również osoby chore i niepełnosprawne w ich własnych pokojach.
Dziękujemy paniom nauczycielkom – Marcie Ludwiniak i Katarzynie Chojnackiej za profesjonalnie przygotowane do swych ról dzieci. Żywimy też nadzieję, że odwiedziny w naszym Domu przyczynią się w przyszłości do ich uwrażliwienia na potrzeby ludzi chorych, niepełnosprawnych, często samotnych i wykluczonych społecznie.

Tekst: A. Przybysz

Galeria:

Joomla templates by Joomlashine