„Pochyleni dziś nad żłóbkiem” – Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Słupnie

13 stycznia 2016

„Panie, minęło ponad dwa tysiące lat, a my ciągle Cię nie poznajemy.
Pukasz cierpliwie do drzwi hipokrytów, kłamców, tchórzy.
Zaryzykuj jeszcze raz. Przyjdź – nieczekany, nieproszony..."

Tradycją naszego Domu są wizyty dzieci i młodzieży z okolicznych szkół prezentujące swe programy artystyczne. W tym roku jako pierwsi odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół w Słupnie wraz z chórem „Canto" z uwspółcześnioną wersją Bożonarodzeniowych Jasełek.
„Pokolenie energii nuklearnej, lotów kosmicznych i przeszczepiania serc" jak sami siebie określili, w sugestywny sposób przedstawiło naszym Mieszkańcom realia przeżywania Świąt Bożego Narodzenia naznaczone zbędnym konsumpcjonizmem, powierzchownością
i blichtrem. Zagonieni wśród codziennych obowiązków, zapracowani, omamieni wszechobecnymi reklamami wszelakich produktów, zapominamy o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Czy znajdujemy czas na tradycyjne, duchowe przeżywanie tych dni? Czy zdołamy zatrzymać się na chwilę aby naszych najbliższych zdążyć obdarzyć miłością, pokonać nasze słabości, usłuchać własnego sumienia? Czy jesteśmy w stanie pochylić się nad betlejemską szopką i poczuć wszechogarniającą nas dobroć i miłość każdego dnia zbawiającą świat ? Na te pytania odpowiedzieć musi sobie każdy z nas z osobna.
Dziękujemy uczniom i przygotowującym ich nauczycielom za piękny i wymowny program artystyczny. Jak zawsze jesteśmy pod wrażeniem Waszego talentu i kunsztu artystycznego. Mamy też nadzieję, że nowy rok przyniesie wiele okazji do wspólnych spotkań na które nasi Mieszkańcy zawsze czekają z niecierpliwością.

Galeria:

Joomla templates by Joomlashine