Niezwykłe trio muzyczne - naszymi gośćmi

9 lutego 2016

„Taniec trzeba mieć w głowie i w sercu. Ciało się wyćwiczy."

Muzyka, taniec i śpiew towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Słowa i dźwięki przekazują ich odbiorcom emocje twórców i wykonawców. Odpowiednio dobrane, potrafią poruszyć każde serce. Wywołać radość, wprawić w zadumę, oderwać od rzeczywistości.
Tak też stało się i tym razem. Dom Pomocy Społecznej gościł niezwykłe trio artystów, którzy zaprezentowali swój repertuar muzyczny dla licznie zgromadzonych Mieszkańców i pracowników. Brawami powitaliśmy radzymińskie Romki – panie Farydę i Lenę Leończuk i po raz kolejny pana Włodzimierza Karasińskiego. Zaproszeni goście śpiewali dla nas piosenki cygańskie, rosyjskie, białoruskie i ukraińskie. Oczy cieszył widok barwnych strojów i urody obu pań. W takt melodii poruszały się obfite i zwiewne zarazem spódnice. Dopełnieniem był ludowy strój ukraiński pana Włodzimierza wraz z oryginalną, stylizowaną fryzurą.
Z wielką radością słuchaliśmy piosenek z repertuaru bardziej lub mniej znanych artystów: Haliny Vondraczkowej, Ałły Pugaczowej, pieśniarza Szufucińskiego. Pani Faryda wykonała acapella pieśń „Zaufaj sercu Boga" będącą piękną i wzruszającą modlitwą. Inicjator koncertu dyrektor Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, pan Mirosław Jasiński zaintonował znany przebój „Ore, ore" bez którego nie mogłoby obejść się to spotkanie.
Dziękujemy naszym wspaniałym gościom za emocjonujący koncert. Serdecznie zapraszamy do ponownych odwiedzin w naszym Domu. Życzymy, abyście Państwo mogli doświadczać radości, którą koncertując dostarczacie swym odbiorcom.

Galeria: 

Joomla templates by Joomlashine