Bal Karnawałowy

25 stycznia 2016

Śmiech jest ponadczasowy, wyobraźnia nie ma wieku a marzenia są wieczne.

Karnawał to czas radosnej zabawy i ucztowania. Rozpoczyna się tuż po Nowym Roku i trwa około 6 tygodni aż do Środy Popielcowej będącej z kolei zapowiedzią rozpoczynającego się Wielkiego Postu przygotowującego nas do obchodów wielkanocnych. Tradycja hucznych bali wywodzi się z czasów antycznych i przetrwała do dziś. Pod każdą szerokością geograficzną ludzie świętują tańcząc, śpiewając i ucztując za stołami.
Mieszkańcy naszego Domu wzięli licznie udział w balu karnawałowym na który zaprosiliśmy naszych serdecznych przyjaciół. Z wielką radością powitaliśmy Joannę Stawikowską, Magdalenę Sasin i Michała Kamińskiego . Uświetnili to spotkanie śpiewając znane i pokochane przez nas piosenki z repertuaru polskich piosenkarzy. Wszyscy świetnie się bawili.
Tego dnia mieliśmy doskonałe humory i ogromną chęć do zabawy. Uczestnicy balu chętnie fotografowali się w karnawałowych nakryciach głowy, z przypiętymi kotylionami i innymi śmiesznymi gadżetami. Znakomita muzyka poruszyła serca oraz ciała wszystkich przybyłych mieszkańców i pracowników. Porwały nas szaleńcze rytmy . Uśmiechaliśmy się do sąsiada życzliwie. Zapomnieliśmy o swoich kłopotach i niedoskonałościach ciała wynikających z licznych chorób. Jednakowe szanse w tańcu mieli mieszkańcy sprawni fizycznie jak i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Podczas przerwy Mieszkańcy ucztowali posilając się przygotowanymi słodkościami.
Nasz bal karnawałowy to jeden z elementów życia kulturalnego Domu. Stosownie do nadarzających się okoliczności uczestniczymy chętnie w spotkaniach integracyjnych . Zawsze z ochotą witamy przybywających gości i bardzo niechętnie się z nimi żegnamy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie. Tym razem dziękujemy naszym przyjaciołom: paniom Joannie, Magdzie oraz panu Michałowi, na których możemy zawsze liczyć.

Galeria:

Joomla templates by Joomlashine