73. Tour de Pologne. Etap 1. Radzymin - Warszawa

12 lipca 2016 r.

„W tym roku w lipcu, w sercu Radzymina przy pomniku Tadeusza Kościuszki,
w tym samym miejscu, gdzie w 1920 roku gen. Haller wręczał krzyże Virtuti Militari
uczestnikom zwycięskiej bitwy - wystartuje 73. Tour de Pologne.”

Anna Grzegorek - „Kurier Wyszkowski”

I wystartował. Radzymin - „ Miasto Cudu nad Wisłą” może od dziś poszczycić się jeszcze jednym ważnym wydarzeniem. Jest pewnie wiele wspanialszych i piękniejszych miast na mapie Polski, które również zasługiwały na to aby właśnie tam rozpoczął się 73 z kolei wyścig kolarski ale to mieszkańcy naszego miasta z dumą mogli powitać 200 kolarzy z całego świata startujących w I etapie tegorocznego Tour de Pologne. Impreza, pomimo kapryśnej pogody i przedpołudniowych godzin przyciągnęła rzesze kibiców na radzymiński rynek. Organizatorzy postanowili połączyć współczesność z historią miasta co z pewnością uatrakcyjniło i dodało mu splendoru.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie przechadzali się parkowymi alejkami bacznie obserwując następujące po sobie kolejno wydarzenia. Robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tle radzymińskich pomników i reklam tegorocznego wyścigu. Obserwowaliśmy grupy rekonstrukcyjne różnych historycznych oddziałów kawaleryjskich i prezentację starych już, dawno nie widzianych zabytkowych pojazdów. Kibicowaliśmy startującym kolarzom jadącym przez Kobyłkę, Zielonkę i Wołomin do Warszawy.

To był niesamowity dzień, pełen emocji. Jedyny w swoim rodzaju i być może nie powtarzalny dla Radzymina i jego mieszkańców. Kronika naszego Domu wzbogaciła się o jeszcze jedno wydarzenie – kibicowanie podczas I etapu 73. Tour de Pologne. Kiedy przyjdą jesienne szarugi, spotkamy się w większym gronie aby przeglądać zdjęcia i wspominać wydarzenia mijającego roku.

Tekst: A. Przybysz

Galeria:

Joomla templates by Joomlashine