Wycieczka Toruń i okolice

30 sierpnia 2016 r.

Grupka Mieszkańców naszego Domu odwiedziła jedno z najpiękniejszych miast w Polsce – Toruń. Na przestrzeni wieków Toruń stał się miastem bogatym, szybko rozwijającym się, z ciekawą historią i mnóstwem zabytków obecnie wpisanych na Światową Listę UNESCO. Dziś Toruń to również centrum kulturalno oświatowe regionu, gdzie przeszłość nierozerwalnie łączy się z teraźniejszością.
Uczestnicy wycieczki spacerowali po Rynku Staromiejskim , gdzie znajduje się okazały Ratusz, oglądali urokliwe uliczki oraz okazałe i pięknie odrestaurowane kamienice najbogatszych mieszkańców miasta. Jedna z nich przed wiekami była w posiadaniu rodziców przyszłego wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Zwiedzali liczne kościoły i przyglądali się ciekawym pomnikom.
W drodze powrotnej Mieszkańcy odwiedzili miejscowość Sierpc na Mazowszu, w której na obrzeżach usytuowano Muzeum Wsi Mazowieckiej. Skansen zajmuje 60 ha powierzchni z odtworzoną zabudową wiejską przełomu XIX i XX wieku. Na ekspozycję składają się domy z zagrodami, dworek, kościół, karczma i kuźnia oraz sady, ogrody i pola z pasącymi się zwierzętami gospodarskimi.
Uczestnicy wycieczki wracali do Radzymina zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń. Wspominali obejrzane miejsca i krajobrazy zastanawiając się , jakie jeszcze atrakcje w tym roku ich czekają.

Joomla templates by Joomlashine