Muzyczne inspiracje pana Piotra Karszni

6 grudnia 2016

„Wspomnienia to darmowe, wieczne i bezcenne skarby, które podążają za nami przez całe życie”

Rysunek, sport i umiłowanie polskiej, bogatej w wydarzenia historii to pasje pana Piotra Karszni, znanego w artysty, który po raz kolejny przyjął zaproszenie do naszego Domu.
Jest autorem wielu grafik malowanych węglem, tuszem i akwarelą, które prezentuje na co dzień
w Galeriach Sztuki i Domach Kultury. Wraz z nim przybył pan Włodzimierz Karasiński znany nam muzyk, również człowiek o wielu pasjach.
Przy dźwiękach muzyki powstawały dawno już zapomniane obrazy starej architektury polskich wsi i wzruszające scenki pożegnania żołnierzy wyruszających na wojnę. Tworzenie kolejnych rysunków przeplatane było licznymi opowieściami pana Piotra. Jest pomysłodawcą i autorem muralu upamiętniającego przemarsz mjr „Hubala” w gminie Brańszczyk i muralu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspominał o swoich przygodach podczas odkrywania tajemnic II wojny światowej ukrytych w ziemi i wodzie oraz związkach z cieszącym się dużą popularnością historycznym programem Adama Sikorskiego „Było nie minęło”.
Pan Piotr wszystkie powstałe grafiki podarował naszemu Domowi, dzięki czemu powstanie imponująca galeria tego znakomitego artysty. Jedna z naszych Mieszkanek – pani Grażyna, pasjonatka polskiej historii otrzymała od pana Piotra autograf.
Dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie, Mieszkańcy i pracownicy dziękują zaproszonym gościom – Piotrowi Karszni i Włodzimierzowi Karasińskiemu za wspaniałą ucztę duchową, której mogli doświadczyć podczas tego spotkania. Jak zwykle przy tej okazji zaprosiliśmy panów na kolejne spotkania z naszym udziałem.

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine