Świeć gwiazdeczko, mała świeć... wg uczniów Szkoły Podstawowej w Kobyłce

14 grudnia 2016

„Zaprowadź mnie prosto do Betlejem.
Zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się.
Zaprowadź mnie, nie mogę spóźnić się...”

Nadszedł ostatni miesiąc roku – grudzień. Zimowy, kapryśny ale wyjątkowy. W polskiej tradycji to czas niezwykły, wypełniony oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia. Dla Mieszkańców naszego Domu to również czas dla gości chcących umilić te niezwykłe chwile. Tym razem z radością powitaliśmy uczniów z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce.
Dzieci zaprezentowały nam program jasełkowy opowiadając historię narodzin małego Jezuska. Spotkanie z nimi było jak zwykle wyjątkowe, przepełnione wieloma niespodziankami. Wspólnie śpiewaliśmy piękne kolędy. Swoje talenty prezentowali uczniowie grający na pianinie i skrzypcach.
Podziwialiśmy uczennicę dającą wirtuozerski pokaz gry na kontrabasie i zaangażowanego tatę w grę na akordeonie. Jak co roku Mieszkańcy otrzymali „Choinkę Nadziei”, którą wspólnie z dziećmi stroili w ozdoby wykonane własnoręcznie w szkole. Na drzewku zawisły urocze aniołki i smakowicie wyglądające pierniczki. Kiedy minie świąteczny okres i warunki pogodowe na to pozwolą, zielone drzewko zasadzone zostanie w naszym ogrodzie. Będzie nam przypominać zaprzyjaźnioną od dawna z nami szkołę. Każdy z naszych Mieszkańców otrzymał też upieczoną muffinkę oraz własnoręcznie wykonaną przez naszych Gości kartkę okolicznościową ze świątecznymi życzeniami.
Uczniowie szkoły w Kobyłce otrzymali od nas słodkie „co nieco”, brawa, dyplom z podziękowaniami za przepiękny program artystyczny, a także zaproszenie do kolejnych z nami spotkań. Jesteśmy pełni uznania dla nauczycieli tej szkoły – pań Marty Ludwiniak i Katarzyny Chojnackiej za pełen profesjonalizm w przygotowaniu tak dużego przedsięwzięcia z udziałem dzieci, za pasję w pracy pedagogicznej i ogromne pokłady empatii przekazywanej młodemu pokoleniu.

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine