2017

„Kraina Przedszkolaka” z wizytą w naszym Domu

18 grudnia 2017 r

"W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca - obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei".

Jan Paweł II

 Powitaliśmy w naszym Domu kilkulatki z usytuowanej w pobliżu Krainy Przedszkolaka, które przywędrowały aby zaprezentować to, co ostatnio się nauczyły. Dzieci śpiewały dla naszych mieszkańców kolędy i pastorałki żywo obserwując swoją widownię i świąteczny wystrój sali.

Maluchy dostarczyły nam wielu wzruszeń. Były świetnie przygotowane, skoncentrowane na swojej roli i dziecięco rozbrajające. Obdarowały nas swoim czarem i niewinnością. My zrewanżowaliśmy się kolorowym podziękowaniem za artystyczny występ i odrobiną słodyczy w postaci batoników dla każdego aktora.

Dziękujemy paniom wychowawczyniom – Pauli i Kasi za wzruszające chwile spędzone przy udziale najmłodszego pokolenia. Życzymy dalszych pedagogicznych sukcesów oraz radości z wykonywanej pracy. Zapraszamy do nas ponownie by znów rozczulić i rozmiękczyć nasze serca ciepłem spojrzeń przesympatycznych dzieci.

Tekst: A. Przybysz

„ Choinka nadziei” od dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobyłce

13 grudnia 2017 r.

„Potrzebny jest czyjś uśmiech aby samemu też się uśmiechnąć.”

Pola Gojawiczyńska

 Zbliżają się święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi czas, kiedy szczególnie miło jest nam powitać gości wstępujących w nasze progi. Dziś jak co roku zawitali do nas uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce. Jak zwykle przybyli ze wspaniałym drzewkiem bożonarodzeniowym i dostarczyli nam wiele pozytywnych emocji.

Uczniowie przedstawili program jasełkowy prezentując historię narodzin małego Jezuska w Betlejem. Świętej Rodzinie kłaniali się królowie, pasterze i zwierzątka. Dzieci przywiozły ze sobą choinkę, którą wspólnie ubierały własnoręcznie zrobionymi gwiazdkami i upieczonymi pierniczkami.

Nasi Mieszkańcy otrzymali kartki świąteczne z życzeniami, a także słodkie muffinki. My zrewanżowaliśmy się dzieciom kolejnym do kolekcji dyplomem i mlecznymi batonikami. Wspólnie śpiewaliśmy ulubione kolędy. Spotkanie było bardzo udane. Dzieci podczas każdej z takich wizyt dostarczają wiele radości. Są autentycznie szczere i delikatne. Dziękujemy paniom nauczycielkom za wszystkie niesamowite wrażenia z udziałem dzieci.

Jak zawsze, zapraszamy do nas serdecznie.

Pragniemy podziękować za te coroczne bożonarodzeniowe spotkania z dziećmi i pochwalić się, że choinki którymi obdarowały dzieci nasz Dom zostały wysadzone w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej i jak na tę chwilę pięknie rosną, przypominając naszym mieszkańcom i nam o tych miłych razem spędzonych przedświątecznych chwilach.

Tekst: A. Przybysz

Cygańskie melodie

30 listopad 2017 r

„Muzyka dziurawi niebo.”

Charles Boudelaire

Dwa wspaniałe, mocne głosy i skoczne rytmy cygańskich melodii zdołały przedziurawić niebo nad nami. To było nieuniknione. Melodia poleciała wysoko dając przekaz pozytywnej energii.

Tak powitali nas zaproszeni goście – Włodzimierz Karasiński i cygański duet. Wspaniałe, utalentowane pieśniarki podbiły po raz kolejny dusze naszych Mieszkańców wnosząc do ich serc radość, a w nogi lekkość dzięki której kto żyw ruszył w tany. Śpiewaliśmy razem z zaproszonymi gośćmi, słuchaliśmy rzewnych rosyjskich ballad przepełnionych miłością, nadzieją, a czasem żalem i tęsknotą. Piękna muzyka poruszyła najczulsze struny. Stała się odskocznią od jesiennej, szarej rzeczywistości, przedświątecznych prac porządkowych, myśli błądzących gdzieś w różne strony świata.

Dziękujemy wspaniałym gościom za chęć umilenia Mieszkańcom Domu wolnego czasu podczas listopadowej kapryśnej aury.

Jak zawsze przy takiej okazji zapraszamy ponownie w nasze progi.

Tekst: A. Przybysz

Lekcja historii wg uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radzyminie

15 listopad 2017 r

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”

Jan Zamoyski

Powitaliśmy w naszym Domu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, aby obejrzeć piękny program artystyczny wspólnie świętując 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uczniowie w sugestywny sposób przedstawili długą drogę do odzyskania wolności. Wspólnie oglądaliśmy mapy, na których kraj nasz zmniejszał się rozdzierany przez kolejne zabory trzech mocarstw. A kiedy nadszedł odpowiedni moment, Polska zrzuciła kajdany by z niewolnicy stać się królową. Uczniowie przypomnieli nam, jak w tamtych latach radowano się i świętowano. Nasi Mieszkańcy zostali obdarowani własnoręcznie przez dzieci zrobionymi kwiatami w narodowych barwach.

Dziękujemy serdecznie naszym miłym gościom za ciekawą lekcję historii. Mamy tym samym nadzieję, że już wkrótce znów się spotkamy.

Tekst: A. Przybysz

Święto Niepodległości z Towarzystwem Przyjaciół Radzymina

9 listopada 2017 r.

„ Bo ni z tego, ni z owego mamy Polskę na pierwszego”.

J. Piłsudski

Za kilka dni minie 99 lat, odkąd Polska odzyskała swą niepodległość. W całym kraju będziemy świętować to wielkie wydarzenie. W kościołach odprawiać się będą msze święte za Ojczyznę, stacje telewizyjne będą prezentować uroczyste parady wojskowe i programy historyczne przypominające to ważne wydarzenie.

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie zaprosił do wspólnego świętowania prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina – Jana Wnuka i Annę Grzegorek – członka zarządu tegoż stowarzyszenia.

Pan Jan znany i ceniony historyk oraz autor wielu publikacji książkowych na temat historii regionu i kraju, ze znaną sobie lekkością słowa przedstawił genezę Święta Niepodległości i jego znaczenie dla nas współcześnie żyjących.

Pani Anna wspominała swoje lata młodości w Radzyminie, opowiadała, jak dawniej wyglądała sytuacja polityczna uniemożliwiająca patriotyczne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości w symbolicznym dniu 11 listopada. Razem z zaproszonymi gośćmi Mieszkańcy śpiewali najpiękniejsze piosenki patriotyczne, które Towarzystwo Przyjaciół Radzymina w 2010 roku opublikowało w swoim „Śpiewniku patriotycznym” którego kilkanaście egzemplarzy podarowało dla naszych mieszkańców . W tak ważnym dla wszystkich dniu nie mogło zabraknąć wspomnień o ułanach, Legionach, legunach i rozwijającym się rozmarynie.

Dziękujemy naszym znamienitym gościom, panu Janowi Wnukowi i pani Annie Grzegorek za przyjęcie od nas zaproszenia. Dla wszystkich uczestników tego spotkania w naszym Domu było to ogromne święto. Dzień 11 Listopada uczciliśmy godnie, jak przystało na obywateli tego kraju.

Tekst: A. Przybysz

Pasja tworzenia w Mostówce

29 sierpnia 2017


„ Całe nasze życie to działanie i pasja".
Herodot


I miał rację starożytny mędrzec, bo działanie i pasja są siłą napędową dzięki której nasze życie staje się radosne, kolorowe, pełne wyzwań i możliwości. Wiedzą to też nasi Mieszkańcy zawsze chętnie uczestniczący w proponowanych zajęciach. Obecna pora roku sprzyja podróżom i spotkaniom plenerowym.
Tym razem Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie odwiedzili zaprzyjaźnioną z nami od lat panią Teresę mieszkającą w niedalekiej i urokliwej miejscowości. Jak co roku, tak i teraz powitała nas radośnie w towarzystwie nieodłącznych psich domowników. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy nieprawdopodobnych historii psich adopcji pani Teresy, malowaliśmy gliniane figurki, dyskutowaliśmy w cichym zakątku pośród pól i lasu. Miło spędziliśmy czas delektując się ciszą i zapachem drzew.
Tekst: A. Przybysz

V Edycja jesiennego konkursu „Ziemniaki - Cudaki”

11-12 października 2017

Po raz piąty Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie uczestniczyli w jesiennym konkursie „Ziemniaki - Cudaki” tworząc ciekawe figurki z ziemniaków. Każda praca stała się małym arcydziełem, które przez kilka dni będzie zdobiło Salę Wielofunkcyjną naszego Domu.
Powstały figurki przedstawiające postacie ludzi i zwierząt. Praca odbywała się w skupieniu, a Mieszkańcy pomagali sobie wzajemnie.
Niezależna komisja, jak co roku oceniła wykonane prace i przyznała nagrody.

Tekst: A. Przybysz

Jesienny piknik

26 września 2017

Słoneczna aura i doskonałe nastroje panowały w naszym Domu podczas pikniku kończącego sezon letni i zaczynającego jesienny. Wspólnie z Mieszkańcami przygotowaliśmy smaczny poczęstunek. Kiełbaski i kaszanki z grilla, upieczone na tą okazję pyszne ciasto, słodkie czekoladki i smaczny wiśniowy kompot.
Przygrywała nam skoczna muzyka, nie dająca nogom wytchnienia. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w konkursach otrzymując atrakcyjne nagrody. Piknik wywołał wiele pozytywnych emocji. Już niedługo naszych Mieszkańców czekają kolejne, jesienne już atrakcje.

Tekst: A. Przybysz

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

21 września 2017

„Pamiętaj o mnie”

Według Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, w Polsce
z otępieniem żyje ponad 500 tys. osób, w tym ponad 300 tys. cierpi na chorobę Alzheimera.
W naszym Domu mieszka 21 osób z tą chorobą, którym na co dzień pomagamy żyć, wspieramy
i organizujemy czas wolny aby przeciwdziałać nudzie, zachęcać do aktywności i opóźniać tym samym niepożądane procesy neurologiczne.

W tym dniu zajęcia były podobne do codziennych, jednak bardziej huczne. Zorganizowaliśmy muzyczne spotkanie dla naszych Mieszkańców, na którym świetnie się wszyscy bawili. Tańczyliśmy w rytm muzycznych przebojów zarażając się wzajemnie uśmiechem .Były poleczki, polonez, walczyki. Podczas chwil odpoczynku Mieszkańcy posilali się słodyczami.
To było bardzo udane spotkanie.

Tekst : A. Przybysz

 

Wrzesień 39 – koncert pieśni okresu okupacji

18 września 2017

„Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”
Winston Churchill

Miesiąc wrzesień w polskiej historii niesie za sobą smutne wydarzenia lat wojny.
Rok 39 przyniósł dwie okupacje – niemiecką i bolszewicką, które odcisnęły swe piętno w pamięci
i pozostawiły przeświadczenie aby pamiętać o tym dramatycznym okresie. To czas na odwiedzanie cmentarzy, muzeów, uczestnictwo w koncertach przypominających tamte chwile.

Nasi Mieszkańcy wraz z opiekunami byli gośćmi na koncercie zespołu „Sonanto”, opowiadającego zdarzenia sprzed lat. Muzycznie podróżowaliśmy po zburzonej Warszawie,
byliśmy świadkami szmuglowania żywności i niebezpieczeństw czychających na rodaków podczas lat okupacji. Wzruszyła nas „Modlitwa obozowa”, opowieść o partyzantach, po których pozostał „ w szczerym polu biały krzyż” i major Ponury ostatnim tchnieniem pozdrawiający Góry Świętokrzyskie.

Tekst: A.Przybysz

Wizyta na Cmentarzu Poległych 1920 r. w Radzyminie

8 sierpnia 2017

„Wspomnienia i wyobrażenia urzeczywistniają się w ciszy".
W. Wharton

Piękne słoneczne sierpniowe przedpołudnie to dobry moment aby wyjść poza teren Domu. Mieszkańcy wraz z opiekunami korzystając z komunikacji miejskiej udali sie się na radzymiński Cmentarz Poległych, aby odwiedzić groby nieżyjących już Mieszkańców naszego Domu.
Radzymiński cmentarz jest też obiektem bardzo ciekawym historycznie i powodem dumy mieszkańców miasta . Znajdują się na nim groby żołnierzy walczących o wolność w 1920 roku uczestników kolejnej II wojny, osób prywatnych związanych z miastem i okolicą, a także zasłużonych dla kraju, kultury i edukacji. Cmentarz ten odwiedził w 1999r.  nasz Wielki Polak – papież Jan Paweł II, o czym przypomina pamiątkowa tablica na murze Kaplicy. To miejsce, gdzie co roku 15 sierpnia , mieszkańcy Radzymina i zapraszani licznie goście uczestniczą w uroczystej mszy świętej w kolejną rocznicę „Cudu nad Wisłą”.
Korzystając z okazji Mieszkańcy wraz z opiekunami spacerowali alejkami, odwiedzając groby swoich nieżyjących kolegów i koleżanek, zapalali znicze. Wspominaliśmy zmarłych, dziwiąc się, że przecież jeszcze tak niedawno byliśmy wszyscy razem w Domu Pomocy, jeszcze niedawno śmialiśmy się, żartowaliśmy, tańczyliśmy…

Pozostały wspomnienia i pamięć żyjących.

Tekst: A. Przybysz

Galanty pan w ancugu - spotkanie z Piotrem Oganem

 19 lipca 2017 r.

Spotkanie z naszym gościem możemy uznać za nietypowe i pasjonujące. Gościliśmy w naszym Domu pana Piotra Ogana. Elegancki pan w garniturze mieszka na Śląsku, posługuję się piękną śląską gwarą, którą w zabawny sposób opowiedział nam historie swojego życia.
Pan Piotr opowiadał nam o zawiłych losach swojej familio, która szukała szczęścia po licznych wojennych zawieruchach, o ciężkiej pracy w kopalni, miłości, tęsknotach i smutkach codziennego życia w trudnej rzeczywistości. Wszystko to przeplatał licznymi anegdotami śląskimi, wesołymi przyśpiewkami i piosenkami. Chichraliśmy się wszyscy słysząc zabawne opowiastki.
Na fajrant nasi Mieszkańcy nie pozostali dłużni panu Piotrowi. Wspólnie zaśpiewali kilka znanych piosenek, udowadniając, że w Domu Pomocy się nie nudzą, angażują się w życie społeczne, rozwijają swoje talenty i pasje. Pan Piotr obiecał jeszcze nas odwiedzić, zatem czekamy na kolejną porcję dawki śmiechu.

Tekst: A. Przybysz

Wycieczka do Żelazowej Woli i Niepokalanowa

25 maja 2017 r.

„Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej”.
Św. Franciszek z Asyżu

W czwartkowy poranek grupa Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami, wybrała się na jednodniową wycieczkę do miejsca związanego z osobą Fryderyka Chopina. Obecnie w dworku znajduje się muzeum, otoczone pięknym parkiem urządzonym w latach 1932-1939 według projektu Franciszka Krzywdy – Polkowskiego . Na terenie parku znajduje się pomnik Chopina wykonany przez Józefa Gosławskiego. Po miłym spędzeniu czasu w Żelazowej Woli udaliśmy się do Niepokalanowa.

W tym roku minie 100 lat, odkąd w niewielkiej miejscowości na trasie Warszawa – Sochaczew z inicjatywy zakonnika Maksymiliana Marii Kolbe powstał niewielki klasztor zamieszkały przez franciszkanów nazwany Niepokalanowem. Dziś na okazałym terenie znajduje się Bazylika Mniejsza, kaplica Św. M.M. Kolbe , Dom Rekolekcyjny, muzeum. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. stara kaplica drewniana, zbudowana jesienią 1927 r. i uważana za kolebkę klasztoru. W niej zakonnicy składali swoje śluby zakonne, w niej też modlił się Maksymilian Kolbe wraz z pierwszymi współpracownikami oraz okoliczną ludnością. Obok starej zakrystii znajduje się pierwsza cela św. Maksymiliana, w której założyciel klasztoru mieszkał aż do wyjazdu na misje do Japonii w 1930 r.

Franciszkanie z Niepokalanowa posiadają własną straż pożarną ofiarnie niosąc pomoc okolicznej ludności, wydają czasopisma, posiadają własną, najstarszą w Polsce rozgłośnię radiową. To miejsce obecnych pielgrzymek wiernych z całego kraju i ze świata, podążających do świętego miejsca, by w skupieniu oddać swe troski i cierpienia w modlitwie.

Wycieczka naszych Mieszkańców do Niepokalanowa stała się wydarzeniem niosącym za sobą ogromny ładunek emocjonalny. Większość z uczestników była tam już nie raz. Przyjechali po raz kolejny z nadzieją na przeżycia modlitewne szczególnego miejsca w historii Polski.

Była też okazja do spacerów po rozległym kompleksie klasztornym i obserwacji licznych pielgrzymów. Wrócili wyciszeni z zadowoleniem opowiadając innym Mieszkańcom swoje wrażenia.

Tekst: A. Przybysz, M. Modzelewska

Kolor serca uczniów z Zagościńca

22 maja 2017

„Tylko własny twój, kolor serca może dodać Ci sił w te pochmurne złe dni."

Za oknem wiosna, a w naszych sercach maj. Powitaliśmy dzieci klasy I i III ze Szkoły Podstawowej w Zagościńcu. Młodzi uczniowie zaprezentowali radosne piosenki, których bohaterami były rośliny i zwierzęta personifikujące nas, ludzi. Skakały żabki, raki, muchomorki.
Mali uczniowie sprawili nam wiele radości. Dzieci zaprosiły Mieszkańców do wspólnego śpiewania znanych piosenek, rozdając przygotowane wcześniej teksty. Ich program artystyczny był nacechowany dużą ekspresją i zaangażowaniem.
W dowód wdzięczności dzieci otrzymały podziękowanie w postaci dyplomu uznania do zawieszenia na szkolnej ścianie oraz słodycze z czego były bardzo zadowolone. Szczególne podziękowania kierujemy do pań nauczycielek - Sylwi Łaskowskiej i Ewy Mądrzyckiej, za przygotowanie wesołego i ciepłego programu artystycznego.

Tekst: A. Przybysz

 

Wycieczka krajoznawcza Mieszkańców do Wilanowa

27 kwietnia 2017

„Ogrody, ogrody, zielone azyle
tu dzień twój zmęczony przysiądzie na chwilę,
Tu czas się zatrzymał i spokój zamieszkał,
tu szczęście odnajdziesz na grządkach i ścieżkach."

Wilanów współcześnie jest jedną z dzielnic Warszawy a znany jest głównie poprzez swoją ciekawą historię pisaną przez polską arystokrację i króla Sobieskiego zakochanego w swej Marysieńce. Tu powstał okazały pałac i zespół parkowy, który zwiedzali Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Radzymina.

Spacerowali alejkami parkowymi podziwiając ogrody w stylu angielskim, chińskim
i włoskim,pośród których usytuowane zostały romantyczne altany, tarasy widokowe, figurki
i płaskorzeźby przypominające dawnych właścicieli i ich dokonania. Relaksowali się przyglądając się
wiosennemu cyklowi przyrody, słuchając śpiewu licznego ptactwa. Odpoczywali na licznie ustawionych dla zwiedzających ławeczkach.

Wiosna nieśmiało nadchodzi. Widać ją w okazałej zielonej szacie, słychać poprzez radosne ptasie trele i czuć w zapachu flory. To czas aby rozpocząć piesze wędrówki po bliższej i dalszej okolicy radując się pięknem przyrody. Mamy nadzieję na liczne w tym roku atrakcje regionu,
z których zamierzamy ochoczo korzystać aż do jesiennego czasu.

Tekst: A. Przybysz

Misterium Męki Pańskiej „Mój Chrystus połamany”.

6 kwietnia 2017

„Aby w zgiełku słów odnaleźć moc kochania"...

Tradycją radzymińskich rekolekcji wielkopostnych jest od wielu lat Misterium Męki Pańskiej wystawiane przez uczniów naszych szkół na deskach Sali Koncertowej. W tym roku wzruszający program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 . Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej byli światkami dramatycznych wydarzeń w Ogrodzie Oliwnym.
Historia uczniów Jezusa przyniosła ze sobą odwieczną refleksję nad jakością naszego życia. Ile w każdym z nas jest z Judasza, Piotra i Barabasza? Do którego z nich jesteśmy podobni? Co jest nadrzędnym celem w naszym życiu? Czy potrafimy dostrzec w pędzie codzienności „ Chrystusów brzydkich, złamanych i cierpiących", czy chcemy żyć wygodnie, idąc po najmniejszej linii oporu...
Misterium Męki Pańskiej wnosi do naszych serc otuchę, nadzieję i radość Zmartwychwstania będącego symbolem nowego życia, daje siłę wytrwania do codziennych zmagań, sprawia, że chcemy być lepsi dla współbraci, chcemy kochać i być kochanymi...

Tekst: A. Przybysz

Florenckie spotkania Poetów

17 marzec 2017 rok

Za sprawą śpiewającego poety Leszka Długosza i towarzyszącego mu badacza literatury i gawędziarza Waldemara Smaszcza w Sali Koncertowej w Radzyminie zagościli i zachwycili swą poezją Maria Konopnicka i Teofil Lenartowicz . Dzięki opowieściom Waldemara Smaszcza i wspaniałemu koncertowi Leszka Długosza wspomniani poeci, a przede wszystkim ich twórczość, zapadły głęboko w serca obecnych na spotkaniu Mieszkańców naszego Domu.

Tekst: A. Przybysz

 

 

Niech żyje bal! – Ostatki w naszym Domu

28 luty 2017

„ Uśmiechem zmieniaj świat i nie pozwól aby świat zmienił Twój uśmiech".

Podczas Balu Ostatkowego powitaliśmy z radością naszych przyjaciół - uroczą panią Asię i pana Adriana, którzy przygotowali dla nas noworoczny program muzyczny. Jak zawsze w ich towarzystwie czuliśmy się wspaniale!
Bawiliśmy się śpiewając z panią Asią piosenki niezapomnianej Anny Jantar, tańczyliśmy w takt muzycznych przebojów z całego świata, podjadaliśmy pączki.
Dopisywały nam znakomite humory, atmosfera przypominała raczej ciepłe wyspy. Podziękowaliśmy gościom najpiękniej jak potrafiliśmy brawami, słowami uznania i drobnymi upominkami.
Przed nami cały rok, wiele może się jeszcze zdarzyć, wszystko przed nami. Jeszcze tyle nas czeka...

Tekst: A. Przybysz

 

Jazzowe Walentynki 2017

14 lutego 2017 roku

„Miłość niejedno ma imię" – to temat przewodni koncertu, którego wysłuchali nasi Mieszkańcy w Radzymińskiej Sali Koncertowej. Usłyszeli m.in. przepiękne standardy muzyczne w aranżacji jazzowej Stevie Wandera, Whitney Houston. Utwory polskich artystów - Anny Jantar czy Seweryna Krajewskiego
Pani Małgorzata Szarek zaśpiewała przy akompaniamencie: Mariusza Kozłowskiego -saksofon, Mariusza Gęgotka - fortepian, Andrzeja Zielaka - kontrabas, Mariusza Mocarskiego - perkusja.
Po wysłuchaniu koncertu nasi Mieszkańcy wraz z innymi widzami, nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Tekst: A. Przybysz

 

Bajkowe spotkanie z dziećmi z Zespołu Szkół w Słupnie

6 lutego 2017

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Paulo Coelho

Każdy dzień i okazja do świętowania jest dla Mieszkańców naszego Domu wyjątkowym, wyczekiwanym wydarzeniem przerywającym codzienny harmonogram powszedniego dnia.
Dziś powitaliśmy dzieci z Zespołu Szkół w Słupnie, które zaprezentowały nam widowisko muzyczne z pięknymi, ponadczasowymi piosenkami lat dzieciństwa.Snuły opowieści o bajkowych zwierzętach, dziecięcych marzeniach, na parkiecie tańczyła laleczka z porcelany w rytm starodawnej pozytywki.
Dzieci przeniosły widzów w bajkowy świat, przypomniały dzieciństwo, zachwyciły swym talentem aktorskim i tanecznym. Otrzymały tradycyjnie od nas podziękowanie i pyszne czekoladki, które zawsze są ogromną atrakcją dla naszych gości.
Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do spotkania z Mieszkańcami Domu Pomocy. Gratulujemy wielu talentów i jak zawsze przy tej okazji zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

Tekst: A. Przybysz

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia 2017

„Radość można osiągnąć tylko wtedy, gdy się drugiemu sprawia radość".
Karl Barth

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najwspanialszych świąt obchodzonych w Polsce od wielu lat. Oficjalnie funkcjonuje ono od 1966 roku i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Dostarcza wiele radości całym rodzinom. Dzieci w szkołach i przedszkolach uczą się piosenek i wierszyków, angażują w to rodziców, a efektem ich wspólnej pracy jest ogromna radość i wzruszenie wszystkich babć i dziadków zapraszanych w dniu ich święta –21 stycznia na uroczyste akademie.

Nasz Dom gościł dzieci z radzymińskiego przedszkola Nr 1, które w kilka minut od rozpoczęcia uroczystego spotkania , wywołały uśmiech na twarzach, a zaraz potem łzy radości i ogrom pozytywnych emocji. Przedszkolaki przekonały wszystkich, że najbardziej na świecie swoje wnuczęta kochają dziadkowie. Przypomniały, że nikt lepiej nie ugotuje pysznego obiadku niż babcia, a dziadek szybko naprawi zepsutą zabawkę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w podziękowaniu za piękny i radosny program artystyczny „słodkie co nie co" i tym razem to my wywołaliśmy na ich buziach uśmiech. Dziękujemy za urocze spotkanie i mamy nadzieję, że już niedługo znów się zobaczymy.

Tekst: A. Przybysz

Opowieści o stworzeniu Świata

20 stycznia 2017r.

Nasi Mieszkańcy po raz kolejny mogli wysłuchać koncertu w Radzymińskiej Sali Koncertowej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przy akompaniamencie harfy, liry, skrzypiec i banjo artyści: Emilia Raiter i Sebastian Pikuła przedstawili cztery mityczne opowieści z czterech stron Świata: Historię Indyjską, Historię Afrykańską, Historię Oceaniczną i Historię Słowiańską. Miłą niespodzianką dla Mieszkańców naszego Domu były życzenia i okolicznościowe laurki od przedszkolaków z przedszkola Kraina Przedszkolaka.

Tekst: A. Przybysz

 

Jasełka Uczniów Zespołu Szkół w Słupnie

10 stycznia 2017

"Dziś tamtej gwiazdy blask wskazuje nam,
że czas do przodu ciągle iść i trwać,
A cel wyznacza nam wśród wielu krętych dróg
nasz Pan Nadziei, nasz dobry Bóg."

Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim powitaliśmy w progach naszego Domu jak zawsze oczekiwanych gości. Od kilku lat odwiedzają nas uczniowie Zespołu Szkół w Słupnie prezentujący program jasełkowy. Towarzyszy im szkolny chór „Canto" będący niezwykłą perłą każdego programu.Po raz kolejny zobaczyliśmy ciekawe, uwspółcześnione widowisko przybliżające historię narodzin Jezusa w Betlejem oraz odwieczną walkę dobra ze złem. Na naszych oczach rozgrywały się krótkie scenki biblijne w wykonaniu młodych aktorów, a urocze Anioły tańczyły w rytmie muzyki hip – hopu.Jasełka według tradycji średniowiecznej są dla nas ważnym przesłaniem. W pędzącym życiu, „wśród wielu krętych dróg", nie zapomnijmy co jest najważniejsze. Tylko miłość i poszanowanie drugiego człowieka powinno być naszym celem najwyższym.Dziękujemy utalentowanym uczniom Zespołu Szkół w Słupnie jak również nauczycielom za wspaniały program artystyczny, którego byliśmy świadkami. Życzymy pomyślności w Nowym Roku i serdecznie zapraszamy do naszego Domu na kolejne widowiska w nowych odsłonach.

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine