Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia 2017

„Radość można osiągnąć tylko wtedy, gdy się drugiemu sprawia radość".
Karl Barth

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najwspanialszych świąt obchodzonych w Polsce od wielu lat. Oficjalnie funkcjonuje ono od 1966 roku i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Dostarcza wiele radości całym rodzinom. Dzieci w szkołach i przedszkolach uczą się piosenek i wierszyków, angażują w to rodziców, a efektem ich wspólnej pracy jest ogromna radość i wzruszenie wszystkich babć i dziadków zapraszanych w dniu ich święta –21 stycznia na uroczyste akademie.

Nasz Dom gościł dzieci z radzymińskiego przedszkola Nr 1, które w kilka minut od rozpoczęcia uroczystego spotkania , wywołały uśmiech na twarzach, a zaraz potem łzy radości i ogrom pozytywnych emocji. Przedszkolaki przekonały wszystkich, że najbardziej na świecie swoje wnuczęta kochają dziadkowie. Przypomniały, że nikt lepiej nie ugotuje pysznego obiadku niż babcia, a dziadek szybko naprawi zepsutą zabawkę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w podziękowaniu za piękny i radosny program artystyczny „słodkie co nie co" i tym razem to my wywołaliśmy na ich buziach uśmiech. Dziękujemy za urocze spotkanie i mamy nadzieję, że już niedługo znów się zobaczymy.

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine