„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Powitanie lata.

10 lipca 2018 r.

„ W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość marzenia”.

Lato w rozkwicie. Upalne, nastrajające znakomite do zabawy. Dla nas to dzień wyczekiwanego pikniku letniego. W tym roku nieco inny w klimacie lat minionych, które pamiętają nasi najstarsi seniorzy.
Wszystko to za sprawą zespołu „Nadzieja”, który wystąpił w naszym Domu z repertuarem pod wymownym tytułem „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.
Zespół Nadzieja, który powstał w lutym 2018r. prowadzony jest przez panią Urszulę Bartosiak. Działa przy Instytucie Tradycji Narodowej stanowiąc jego integralną część.

Zespół zaśpiewał utwory przedwojenne, występując w strojach adekwatnych do wykonywanego repertuaru. Usłyszeliśmy wspaniałe piosenki śpiewane przez ówczesne największe gwiazdy polskiej estrady. Przenieśliśmy się w zapomniany już elegancki świat, gdzie kobiety uwodziły z niebywałym wdziękiem i seksapilem.
Dawny czarowny świat Ordonki, Toli Mankiewiczówny i Mieczysława Fogga wrócił do nas „piosenką, sukni szelestem”. Miał autor słów rację, że te wspaniałe, klimatyczne przeboje „kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem”. I były za sprawą utalentowanych pań z zespołu „Nadzieja”, który otrzymał gromkie brawa.
Po wspaniałej uczcie duchowej, nadszedł czas na posilenie się pysznościami z grilla i słodkościami przygotowanymi przez nasze panie kucharki. Tak rozpoczęliśmy sezon letni …

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine