Koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowiacy”

16 lipca 2018 r.

„ Muzyka ma koronę w niebie ale korzenie na ziemi”.
M. Kuncewiczowa

Piękne regionalne stroje, radosne piosenki ludowe, ciekawe a czasem zapomniane już instrumenty muzyczne mogliśmy podziwiać dzięki Integracyjnemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Mazowiacy”, który mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Domu.
Zespół działa od 33 lat  przy Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Zrzesza osoby niepełnosprawne, uczniów szkół specjalnych, wychowanków ośrodków szkolno – wychowawczych oraz wolontariuszy. Jego założycielem jest profesor Uczelni Przyrodniczo – Humanistycznej w Siedlcach pan Leszek Płoch.
Choreografię opracowuje dla zespołu pedagog tańca pani Hanna Szczepańska Płoch.
Nasi Mieszkańcy mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć najpiękniejsze, znane powszechnie polskie piosenki ludowe, przy których doskonale się bawili  żywo reagując na zmieniające się obrazy.
Koncert zespołu „Mazowiacy” pozostawił po sobie pewien niedosyt. Czuliśmy się widzami wielkiej sceny, na której występowali tylko dla nas wspaniali artyści. Jesteśmy pod wrażeniem ogromu przedsięwzięcia, niebywałej pasji państwa Płoch oraz profesjonalizmu artystów. Czujemy się wyróżnieni poprzez fakt, iż Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” koncertujący w całym kraju i poza granicami, na swoją widownie wybrał również  nasz Dom. Otrzymaliśmy ogromny przekaz energii, który poruszył serca i dostarczył ogrom radości.
Żywimy nadzieję, że to pierwsze spotkanie nie będzie ostatnim i za jakiś czas znów się zobaczymy. Serdecznie zapraszamy do Radzymina,  życząc jednocześnie kolejnych sukcesów na estradzie.
Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine