2020

Obchody Światowego Dnia Chorych w naszym Domu

14 lutego 2020 r.

„Cierpienie jest po to na świecie, aby wyzwalało miłość”.
Jan Paweł II

Dziś w naszym Domu Mieszkańcy wspólnie  z pracownikami uczcili Światowy Dzień Chorych przypadający  11 lutego każdego roku. Celem obchodów ustanowionych 28 lat temu przez Jana Pawła II było objęcie modlitwą i wsparciem wszystkich cierpiących fizycznie i psychicznie oraz zwrócenie uwagi na potrzeby cierpiących , ich rodzin i osób nimi się opiekujących. To także okazja do pogłębionej refleksji nad przemijaniem i czas, by solidaryzować się z chorymi na całym świecie.
    W tym dniu odbyła się w naszym Domu uroczysta Msza Święta i była celebrowana przez Biskupa Diecezjalnego -  Bp Romualda Kamińskiego sprawującego posługę kapłańską w asyście Księdza Proboszcza tutejszej parafii p.w. Przemienienia Pańskiego - Stanisława Popisa  i radzymińskich księży.  Otrzymaliśmy ciepłe słowa otuchy płynące z ust Księdza Biskupa, mającego  duże zrozumienie dla problemów i potrzeb chorych zamieszkujących w naszym Domu, a także personelu na co dzień niosącego im pomoc i dającego wsparcie. Ksiądz Biskup udzielił zebranym błogosławieństwa oraz przekazał słowa papieża Franciszka , który w tegorocznym orędziu dziękuje lekarzom, pielęgniarkom i personelowi pomocniczemu za ofiarną służbę  na rzecz chorych
 i potrzebujących wsparcia „drugiego człowieka”.
 Składamy podziękowanie naszemu proboszczowi Ks. Stanisławowi Popisowi i radzymińskim księżom za umożliwienie naszym podopiecznym uczestnictwa w tej niezwykle uroczystej Mszy Świętej dodającej wiary, otuchy i ukojenia w tych trudnych czasach.

Tekst: A. Przybysz

Dzień Babci i Dziadka

29 stycznia 2020 r.

„Nigdy nie zestarzeje się serce, które kocha”
Sokrates

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie przygotowali dla naszych Mieszkańców program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Młodzi artyści śpiewali energetyczne piosenki, recytowali wiersze i przedstawiali scenki z życia rodziny. Swoim występem sprawili wszystkim uczestnikom tego świątecznego spotkania ogromną radość, wyzwalając uśmiech na twarzach. My tradycyjnie zrewanżowaliśmy się słodkościami .
Drodzy uczniowie, jesteśmy wdzięczni, że pamiętacie o nas i dostarczacie  wielu wzruszeń . Życzymy Wam wielu sukcesów. Zapraszamy do nas serdecznie na kolejne spotkania.

Tekst: A. Przybysz

Spotkanie integracyjne z wolontariuszami Szkoły Katolickiej w Markach

28 stycznia 2020 r.

„Fundamentem poczucia wspólnoty ludzi, jest ich wspólna historia”

Za nami kolejne już spotkanie z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami Szkoły Katolickiej w Markach. Tym razem spędzaliśmy wspólny czas podczas gier zespołowych. Podzieleni na grupy graliśmy w chińczyka, kości, karty, rumikuba. Liczna i zawsze chętna do współpracy grupa uczniów dała możliwość przeprowadzenia zajęć na dwóch oddziałach jednocześnie. W naszym spotkaniu z radością uczestniczyli Mieszkańcy z chorobą Alzheimera. Tutaj było wyjątkowo energetycznie i radośnie. Wiele się działo. Oprócz gier, nasi uczestnicy zajęć słuchali czytanych przez uczennice wierszy Brzechwy i Tuwima. Śpiewaliśmy wspólnie piosenki , tańczyliśmy,  bawiliśmy się w kalambury. Posilaliśmy się słodyczami popijając  herbatkę. Młodzież chętnie opowiadała o swoich planach i marzeniach, bardzo interesowała się specyfiką życia Mieszkańców z tą okrutną chorobą. Międzypokoleniowe spotkanie przyniosło ze sobą wiele pozytywnych wrażeń i spostrzeżeń. Dla naszych Mieszkańców był to dzień wyjątkowy i wesoły.
Dziękujemy opiekunom mareckiej młodzieży za ogromne zaangażowanie i uwrażliwianie swych podopiecznych na problemy i ograniczenia wynikające z chorób i podeszłego wieku naszych Mieszkańców. Jesteście naszymi aniołami, które zawsze chętnie będziemy gościć w naszym radzymińskim  Domu.

Tekst: A. Przybysz

Boże Narodzenie w sercach uczniów Szkoły Podstawowej w Słupnie

9 stycznia 2020 r.

„Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy”.
Ks. Jan Twardowski

Pozostając w klimacie Świąt Bożego Narodzenia tuż na początku nowego roku powitaliśmy uczniów Szkoły podstawowej Nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej w Słupnie.
Dla Mieszkańców naszego Domu uczniowie przygotowali wzruszające przedstawienie jasełkowe. Dzieci przypomniały  nam o cudzie Bożego Narodzenia, wielkiej miłości Boga do człowieka, radościach i smutkach towarzyszących nam podczas codziennych  życiowych wyborów.
Zaproszeni goście sprawili nam ogromną przyjemność. Z przejęciem uczestniczyliśmy
w przedstawieniu, będąc jednocześnie pełni uznania dla ogromu pracy włożonej przez nauczycieli, rodziców a także małych aktorów. Dla naszych seniorów każde odwiedziny są powodem do radości. Wydarzenia z udziałem dzieci wywołują wiele wzruszeń , są powodem, dla którego ten właśnie dzień jest szczególny i  wyjątkowy. Sprawiają, że na wielu twarzach pojawia się szeroki uśmiech poprawiający nastrój na wiele godzin.
Nasi Mieszkańcy zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi a my zrewanżowaliśmy się wręczając podziękowanie i drobne słodycze, które zawsze cieszą się uznaniem wywołując radość na twarzyczkach dzieci.
Dziękujemy nauczycielom Szkoły Podstawowej     Nr 2 w Słupnie i uczniom za energetyczny występ. Wszystkim życzymy wielu sukcesów. Będziemy oczekiwać kolejnego spotkania.

Tekst: A. Przybysz

Joomla templates by Joomlashine