Mieszkańcy obserwują zwierzęta na wybiegu.

8 maja 2019 r.

„Niczego tak w życiu nie będziesz żałował, jak straconych szans i okazji”

Korzystając z nadarzającej się pięknej majowej pogody wybraliśmy się do warszawskiego ogrodu zoologicznego, który od kilku lat wpisany jest wraz z przylegającym do niego Parkiem Praskim do rejestru zabytków. Ogród liczy sobie 91 lat. Obecnie zajmuje 39 ha i zamieszkuje w nim aż 12.000 zwierząt.

Spacerowaliśmy po pięknych, zadbanych alejkach obserwując to tętniące życiem miejsce. Mijały nas liczne grupy odwiedzających zoo przedszkolaków, rodziny z dziećmi i cudzoziemcy. Nasz zachwyt wzbudziły pięknie prezentujące się, zadbane zwierzęta. Niedźwiedź polarny konsumował śniadanie, pracownicy ogrodu poili Koniki Przewalskiego, a lew i pumy ucinały sobie przedpołudniową drzemkę. Warszawski Ogród Zoologiczny przez wszystkie lata swojego funkcjonowania stał się miejscem edukacyjnym dla rodzin z dziećmi, które właśnie tutaj poznawały zwierzęta z najodleglejszych zakątków świata. Nasi Mieszkańcy również posiadają takie wspomnienia, które odżyły w tym miejscu.

Wracając do Radzymina oglądaliśmy zmieniającą swe oblicze Warszawę. Byliśmy zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni, że jeszcze raz mogliśmy odwiedzić przepiękny ogród zoologiczny przy ulicy Ratuszowej.
Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content