Zebrani konkursowicze na zdjęciu grupowym przy stole pełnym swoich prac.

26 listopada 2019 r.

„ Pozytywne nastawienie przyciąga pozytywnych ludzi”

Po raz siódmy w naszym Domu wykonywaliśmy ziemniaczane ozdoby, które miały stać się konkursowymi dziełami sztuki. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy wolontariuszy Szkoły Katolickiej im. Bł. Bronisława Markiewicza w Markach. Wspólnie z uczniami tworzyliśmy śmieszne stworki, statki kosmiczne, egzotyczne zwierzęta. Rzeźbiliśmy w ziemniaczanych bulwach popijając herbatę i  degustując ciasto przygotowane na tę okazję przez panie kucharki.

W trakcie tego przemiłego spotkania młodzież mogła się zapoznać z ciekawostkami dotyczącymi burzliwej historii ziemniaka na świecie. W konkursie obowiązywała całkowita dowolność  tworzenia cudaków. Nastąpiła sympatyczna współpraca pomiędzy młodzieżą a Mieszkańcami Domu.

Słuchaliśmy muzyki, rozmawialiśmy na różne tematy. Nasi seniorzy mieli okazję dowiedzieć się o życiu współczesnej młodzieży, ich planach na przyszłość. Młodzież zainteresowała się pracami wykonywanymi przez naszych mieszkańców – artystów, które są ozdobą pracowni terapeutycznej i ścian na holu.

Już dziś wiemy, iż nie było to ostatnie spotkanie w tak uroczym gronie. Wkrótce znów się spotkamy aby wspólnie spędzić czas. Czekamy niecierpliwie, dziękując za każdy miły gest i ciepłe uśmiechy.

Tekst: A. Przybysz

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content