Młodzież wspólnie integrująca się z Naszymi Mieszkańcami.

17 grudnia 2019 r.

„Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie…”
Matka Teresa z Kalkuty

Do Wigilii  pozostało niewiele czasu, każdy dzień jest na wagę złota, a tak wiele jeszcze chciałoby się zrobić aby nasz Dom wyglądał odświętnie. Dekoracje przygotowywane są na zajęciach terapeutycznych, ale każda pomoc i dodatkowe ręce są obecnie bardzo potrzebne. Do ich wykonywania zaprosiliśmy wolontariuszy Szkoły Katolickiej im. Bł. Bronisława Markiewicza w Markach. Młodzież przyjechała z własnymi pomysłami i materiałami, które zakupiła z zarobionych przez siebie pieniędzy na przedświątecznym kiermaszu.

Uczniowie tym razem stali się nauczycielami udzielającymi lekcji technicznych Mieszkańcom i nam terapeutkom. Praca zespołowa szła wyśmienicie przy pełnym zaangażowaniu obu stron. Było wesoło, ciepło i nastrojowo. Dekoracje w radosnych kolorach już w trakcie lekcji zostały zawieszone w Sali Wielofunkcyjnej i będą służyć przez cały czas karnawału. My poczęstowaliśmy młodzież ciastem upieczonym przez nasze Mieszkanki, które przygotowały w przeddzień wraz ze swoimi opiekunkami.

To kolejne już spotkanie z mareckimi wolontariuszami uświadomiło nam, jak wiele możemy się wspólnie od siebie uczyć, jak bardzo sobie jesteśmy potrzebni i jak niewiele trzeba aby sprawić radość i pozostawić wiele pozytywnych wspomnień.

Tekst: A. Przybysz

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content