Anioł wiszący na choince.

Świąteczne Anioły z Fundacji Santander Bank Polska naszym Mikołajem

17 grudnia 2020 r.

 „Widziałem i spotkałem Aniołów przebranych za zwykłych ludzi, którzy żyją zwykłym życiem”.

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Jedno z najpiękniejszych świąt polskich pełne tradycji, ciepła i zapachów. Rozśpiewane kolędami, rozbłyskujące światełkami na pięknie ustrojonych choinkach. Zawsze takie było. Takie pamiętają nasi podopieczni. Z dzieciństwa, z dawnych lat, z młodości i rodzinnych tradycji. W tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich roku, mogły być smutne, nijakie, niezrozumiałe oraz bolesne poprzez brak kontaktu z najbliższymi i liczne obostrzenia wynikające z reżimu sanitarnego. Nic bardziej błędnego! Świąteczne Anioły sprawiły wielką radość naszym Mieszkańcom.

Do naszego Domu zawitała delegacja pracowników Fundacji Santander z 5 Regionu Santander Bank Polska w Warszawie. Przyjechali z gwiazdkowymi prezentami dla naszych seniorów. Otrzymaliśmy dwie urocze choinki, wspaniały przenośny sprzęt muzyczny, pomoce dydaktyczne w postaci rozlicznych gier planszowych, produkty reklamowe banku a także świąteczne kartki z życzeniami od zaprzyjaźnionej z fundacją szkoły podstawowej i wiele wspaniałych upominków niezbędnych do spotkań towarzyskich.

Tradycją naszego Domu jest sadzenie podarowanych drzewek na terenie naszego ogrodu. Z pewnością po świętach nasz mieszkaniec pan Janusz uwielbiający ogrodnictwo, posadzi je na pamiątkę tego niebywałego spotkania. Podarowany sprzęt muzyczny, o którym terapeutki do tej pory mogły tylko marzyć, będzie nam służył do organizacji zajęć muzycznych i spotkań towarzyskich podczas całego roku. Gry planszowe pozwolą nam na organizację zajęć z większą frekwencją naszych seniorów. Urocze i wzruszające kartki świąteczne ozdobią pokój każdego Mieszkańca. Obok takich gestów wielkiej empatii nie można przejść obojętnie. One zmieniają wszystko. Dają niesamowitą radość i nadzieję w tych szczególnie trudnych chwilach tego roku.

Dziękujemy pracownikom Fundacji Santander z 5 Regionu Santander Bank Polska w Warszawie za okazane serce i wsparcie! Życzymy Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia pełnego ciepła i miłości. Życzymy w Nowym Roku realizacji wszystkich zamierzonych planów. Jesteście wspaniali! – Dyrektor i Mieszkańcy DPS w Radzyminie.

Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content