Darczyńcy wraz z przedstawicielami DPS na zdjęciu grupowym w maskach.

Przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie

„Jesteśmy tyle warci, ile zrobimy dla innych”
Sue Ryder

W czwartek 13 maja 2021 r. w Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został zakupiony przez Powiat Wołomiński przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Nowy pojazd to 9-osobowy bus marki RENAULT TRAFIC, który dzięki specjalnemu wyposażeniu (pasy mocujące, winda, elektrycznie wysuwany stopień) jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, z możliwością jednoczesnego przewożenia dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Koszt zakup pojazdu wyniósł 155 964,00 zł. Środki własne Powiatu to 74 964,00 zł, dofinansowanie PFRON wyniosło 81 000,00 zł.
W uroczystości przekazania samochodu dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie udział wzięli: Wicestarosta Wołomiński Piotr Borczyński, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Finansowych Tomasz Maruszewski (PFRON), Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski, Radny Powiatu Wołomińskiego Cezary Wnuk, Dyrektor Radzymińskiego DPS Jolanta Chałupka oraz mieszkańcy i pracownicy Domu.
Nowy samochód będzie służył na co dzień mieszkańcom Domu do różnego rodzaju wyjazdów min.: do przychodni, szpitali, do wyjazdów na spotkania integracyjne, wycieczki krajoznawcze oraz imprezy kulturalno-oświatowe. Będzie możliwe udoskonalenie jakości usług świadczonych przez DPS na rzecz 100. mieszkańców z pośród których 34. porusza się na wózkach inwalidzkich.
Dziękujemy władzom Powiatu Wołomińskiego na czele ze Starostą Adamem Lubiakiem oraz władzom PFRON i Prezesowi Krzysztofowi Michałkiewiczowi za ten cenny dar.
Dziękujemy, ze nadal możemy wspólnie rozwijać dzieło pomocy Sue Ryder.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content