Mieszkaniec na zdjęciu z posągiem lwa.

Wycieczka do warszawskiego ogrodu zoologicznego
5 października 2021 r.

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”
Albert Einstein

ktywna grupa Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie pojechała na wycieczkę przyrodniczą do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Powstał on w 1928 roku i obecnie jest miejscem schronienia dla 12.000 zwierząt z przeszło 500 gatunków.

W trakcie spaceru nasi Mieszkańcy zapoznali się z regulaminem ogrodu i jego misją, którą jest ochrona zagrożonych gatunków oraz współpraca z innymi ogrodami i instytucjami naukowymi na całym świecie. Poznali również piękną historię warszawskiego ZOO z uwzględnieniem szczególnej roli jej dyrektora Jana Żabińskiego walczącego w okresie II wojny światowej o przetrwanie zwierząt, jak też niosącego bezinteresowną i niebezpieczną pomoc Polakom i Żydom.

W trakcie pięknego, jesiennego dnia, uczestnicy wycieczki krajoznawczej mieli możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt podczas ich codziennych rytuałów. Przyglądali się zwierzętom wygrzewającym się w słońcu, bawiącym na wybiegach. Dużą atrakcją było podpatrywanie sposobu karmienia fok, koników Przewalskiego, słoni i wielbłądów. Wspólnie odwiedziliśmy pomieszczenie z gigantycznym akwarium i woliery z barwnymi papugami. Napawaliśmy się zapachem suszących się w jesiennym słońcu liści. Odpoczywaliśmy pośród urokliwej zieleni, jedząc frytki w jednym z barków. W drodze powrotnej obserwowaliśmy zmieniającą się wciąż infrastrukturę stolicy.

To była wspaniała, jesienna wycieczka do zielonej, urokliwej wyspy w sercu Warszawy, jakim jest bez wątpienia Ogród Zoologiczny w Warszawie.

Tekst: A. Przybysz

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content