Panie śpiewają poruszając naszych mieszkańców.

Pieśni Pasyjne

,,Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”.

Obchody Świąt Wielkanocnych upamiętniają Zmartwychwstanie Jezusa. Wielkanoc, a w szczególności Niedziela Wielkanocna to dla Chrześcijan święto o największym znaczeniu, gdyż upamiętnia śmierć, mękę i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a więc odkupienie ludzkich grzechów.

W środę mięliśmy ogromna przyjemność gościć naszych byłych pracowników, Panie Katarzynę Niegowską i Joannę Jędraszyk, które z wielką pasją i oddaniem zaśpiewały pieśni pasyjne przeplatając je czytaniem drogi krzyżowej Jezusa Chrystusa.

Intencją koncertu było podkreślenie radosnego wydźwięku Tajemnicy Pustego Grobu oraz spotkanie tych, dla których „wyśpiewana modlitwa” ma duże znaczenie. Każda część koncertu zaprezentowała różne formy muzycznego wyrażenia tego, co kryje się w cudzie Zmartwychwstania.

Zdjęcia nie są w stanie oddać pełni atmosfery, poruszenia i wrażeń ze spotkania, które odczuliśmy. Pogrążyliśmy się w zadumie i rozważaniach, pełni wdzięczności za cud jakim jest nasze życie. Głębia z jaką Pani Katarzyna śpiewała, poruszała nasze serca i zmysły. Było to bardzo głębokie i niezwykle wzniosłe wydarzenie, za które samo słowo: „Dziękujemy” to za mało.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.
Skip to content