16 październik 2018 r.

”Więc chodź, pomaluj mi życie, niech świat mój się zarumieni,
  Niech mi zalśni w pełnym słońcu, kolorami całej ziemi.”

Jeszcze słońce na niebie przyświeca, ciepły jesienny wiatr owiewa nasze twarze, a my już w innym świecie. Wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju, bo w klimacie Bożego Narodzenia. W naszym Domu nie ma nudy, korzystamy z każdej nadarzającej się okazji aby zwiedzać, podróżować, tworzyć – by potem wspominać.
Odwiedziliśmy wołomińską fabrykę bombek „Gepard”, aby poznać technikę produkcji bombek oraz wykonać pierwsze, autorskie dekoracje na najbliższe święta. To była  wspaniała, inspirująca wycieczka, przepełniona czarownością tego miejsca i miłą rodzinną atmosferą.
Uczestników naszej wycieczki w progach fabryki powitał uśmiechnięty Święty Mikołaj i zaprosił do zwiedzania. Poznaliśmy cały proces produkcji bombek od początku do końca wykonywanych ręcznie, dzięki ogromnej pasji i talentowi jej pracowników. Obserwowaliśmy wydmuchiwanie bombek, ich kolejne etapy nadawania kształtu i kolorytu, a na koniec sposoby ich zdobienia przy użyciu farb, brokatów, kryształków Swarowskiego.
Sami również mogliśmy poczuć się artystami wykonując pod bacznym okiem dekoratorki swoje własne arcydzieła. Zwiedziliśmy pomieszczenia sklepu przy fabryce, które zachwycają mnogością wspaniałego asortymentu świątecznych, choinkowych dekoracji. Na koniec delektowaliśmy się pysznym słodkim poczęstunkiem słuchając opowieści pracowników fabryki o historii jej powstania i wykonywanych tu ozdobach.
Dla Mieszkańców wycieczka do fabryki bombek „Gepard” była nie lada przeżyciem. Wykonaliśmy świąteczne ozdoby, które w grudniu będziemy prezentować przybywającym gościom w naszych gablotach.
Czas spotkania przebiegł w miłej, iście rodzinnej atmosferze, którą tworzą właściciele fabryki wraz z pracownikami. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, gratulujemy pomysłu na klimatyczne miejsce pracy i życzymy wielu sukcesów zawodowych.
Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content