13 listopada 2018 r.

„ A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest
Tyle słońca z lata jeszcze w nas
I jesienny smutek nam nie grozi, wiem
Dobry los wciąż sprzyja nam”.

  Eleni

Bulwa, grula, barabola, kartofel – to nic innego, jak ziemniak. Z pozoru zwyczajny, o nadzwyczajnych właściwościach odżywczych. Źródło witamin z grupy B i witaminy C, bogate w magnez, potas, fosfor i inne składniki mineralne. Sprowadzony z Peru do Europy w XVI wieku już wkrótce zrobił wielką karierę. Jest podstawą niezliczonej ilości smacznych potraw na całym świecie, a dla nas od kilku lat materiałem bez którego coroczny konkurs by nie istniał.

Po raz szósty Mieszkańcy naszego Domu spotkali się, aby z ziemniaków wykonać wesołe, jesienne dekoracje. Każdy z uczestników konkursu miał inny pomysł na swoją pracę.

Powstawały dekoracje z obieranych ziemniaków, skrobanych i w mundurkach. Wszyscy pracowali w skupieniu do czasu, aż prace zaczęły ożywać. Powstały liczne figurki, grzybki, zwierzątka, jajo a’la Faberge, stempelki do świątecznych kartek. Cudeńka.

Wykonane prace zostały wyeksponowane na sali wielofunkcyjnej Domu, aby pozostali Mieszkańcy, pracownicy i goście mogli je podziwiać. Jury oceniło prace i przyznało nagrody dla wszystkich jego uczestników. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, „słodkie co nieco” , a autorzy czterech najciekawszych prac dodatkowo otrzymali zaproszenie do kina Helios w Wołominie na seans filmowy. Jesień również może być piękna, kolorowa, twórcza i radosna.

Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content