Dzieci z nauczycielkami stoją na scenie z mikrofonami i instrumentami.

26 listopada 2018 r

Dziecięce opowieści uczniów Szkoły Podstawowej w Zagościńcu

„Dzieciństwo jest dobre dlatego,
że każdy dzień zaczyna życie na nowo,
bez ciężaru dnia wczorajszego.”

 Anna Kamieńska

Dzieci wnoszą radość i powiew świeżości. Są autentyczne w swym działaniu, szczere i ciekawe świata. Każde spotkanie młodego pokolenia z naszymi Mieszkańcami wywołuje uśmiechy na twarzach z obu stron, zaciekawienie i pokłady pozytywnej energii.

Tak też było i tym razem. Powitaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Zagościńcu, którzy przybyli do nas z programem artystycznym prezentującym najpiękniejsze i ponadczasowe wiersze polskich poetów piszących dla dzieci i o dzieciach. Byliśmy widzami profesjonalnie przygotowanego spektaklu teatralnego ze wspaniała grą aktorską i ciekawymi kostiumami. Dzieci wzruszyły nas swym talentem, rozczuliły i przypomniały dawne czasy, kiedy to sami uczyliśmy się wierszy Tuwima i Brzechwy aby po latach przekazać tą wiedzę naszym dzieciom czy wnukom. Wspólnie z uczniami śpiewaliśmy znane piosenki ludowe i tańczyliśmy. Było gwarnie i wesoło. Nasi Mieszkańcy otrzymali kolorowe karty własnoręcznie wykonane przez uczniów z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Uczniowie szkoły w Zagościńcu otrzymali od nas w podziękowaniu dyplom uznania oraz kosz, w którym każde dziecko znalazło dla siebie słodki poczęstunek. Dziękujemy opiekunkom grupy uczniów za wspaniały występ, gratulujemy nauczycielom profesjonalizmu, a dzieciom talentu. Zapraszamy do nas ponownie z wielką radością.

Tekst: A. Przybysz 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content