Dzieci W czapkach Mikołaja pozują do zdjęcia grupowego.

17 grudnia 2018 rok

„Wychowanie, całkowicie wyzwolone z autorytetu,
tradycji i dogmatu kończy się nihilizmem.”

Leszek Kołakowski

Nadchodzą święta, a wraz z nimi liczni goście. Dziś powitaliśmy dzieci i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Kobyłce, która jak co roku sprawiła nam wiele radości. Poczuliśmy klimat Świąt Bożego Narodzenia, gdy w naszej Sali Wielofunkcyjnej stanęła piękna i pachnąca Choinka Nadziei przywieziona przez dzieci.

Jej ideą jest łączyć pokolenia, podkreślać wrażliwość na potrzeby ludzi starszych i samotnych oraz propagować ekologiczne choinki w donicach. Dzieci podczas spotkania pięknie ubrały ją w przywiezione przez siebie ozdoby: słodkie ciasteczka i aniołki w barwach narodowych. Kolor aniołków nie jest przypadkowy ponieważ dzieci przedstawiły nam patriotyczny program w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie śpiewaliśmy znane nam piosenki wojskowe, słuchaliśmy z uwagą tych współczesnych pisanych dla dzieci.

Dzieci i wolontariusze z Kobyłki poczęstowali mieszkańców upieczonymi przez siebie ciasteczkami, na które zawsze czekamy! Śpiewaliśmy razem kolędy, zrobiliśmy sobie kilka wspólnych zdjęć. Na zakończenie goście tradycyjnie otrzymali od nas podziękowania w formie świątecznego dyplomu i słodycze, co niezmiernie ich ucieszyło.

Bardzo dziękujemy naszym gościom ze Szkoły Podstawowej Nr 3w Kobyłce za wizytę w radzymińskim Domu Pomocy Społecznej. Jesteście zawsze wyczekiwani! Gratulujemy Pani Marcie Ludwiniak i nauczycielom wspaniałych uczniów i życzymy wesołych świąt oraz wielu sukcesów w Nowym 2019 roku.

Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content