Dzieci w mundurkach występują na scenie.

27 lutego 2019 r.

„ Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci”
przysłowie włoskie

Dziś w naszym Domu szczególne święto. Dzień Babci i Dziadka. W Polsce corocznie obchodzony z wielką czcią dla seniorów. Tego dnia dziadkowie otrzymują życzenia i prezenciki od wnucząt.

My powitaliśmy dwie grupy maluchów z pobliskiej „Krainy Przedszkolaka”, aby razem świętować ten ważny dzień. Nasza największa z sal „pękała w szwach”. Na widowni siedzieli seniorzy, a na scenie prezentowały się przedszkolaki. Dzieci przedstawiły dwa programy artystyczne w hołdzie kochanym babciom i dziadkom. Nikt nie pozostał obojętny. W oczach wielu babć i dziadków zakręciły się łzy. Widzowie byli na prywatce u babci i dziadka, spotkali się w Paryżu. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, składały życzenia. Przypomniały jak ważnymi dla nich są dziadkowie, którzy zawsze mają czas i cierpliwość, a „u babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”.

Ogólnemu wzruszeniu nie było końca. Dzieci pragnęły jak najpiękniej się zaprezentować, a widzowie nie kryli swych emocji. Program artystyczny dzieci z „Krainy Przedszkolaka” przedstawiły wspólnie ze swoimi opiekunkami. Dziękujemy paniom Katarzynie Ciuraj i Pauli Skarżyńskiej . Życzymy wielu sukcesów na polu zawodowym i inspirujących pomysłów dostarczających silnych emocji widzom.

Dzieci otrzymały od nas podziękowania w kolorowych ramkach, które będą mogły dumnie prezentować w swoim przedszkolu oraz słodki poczęstunek od wszystkich babć i dziadków z naszego Domu.

Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content