Pani Dyrektor wręcza pracownikom Podziękowania w formie Dyplomu.

21 października 2019 r.

„Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.
Ks. Mieczysław Maliński

Dzień Pracownika Socjalnego w Polsce został ustanowiony w 1990 roku. Jest on dowodem wdzięczności i uznania zasług dla wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych, których rolą jest codzienna pomoc i opieka nad osobami chorymi, starszymi, wykluczonymi społecznie, potrzebującymi pomocy ze strony instytucji. Dla wielu z tych osób nasze wsparcie daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala wierzyć, że życie stanie się znośniejsze.

W radzymińskim Domu Pomocy to jak w wielu tego typu instytucjach dzień szczególny.
Pracownicy mieli możliwość celebrowania  swojego święta  na pięknie  przygotowanej sali .
Byliśmy razem. Mieliśmy możliwość wymiany spostrzeżeń dotyczących naszej pracy. Był to również dla nas pracowników czas relaksu od tygodniowej gonitwy.

Dzień Pracownika Socjalnego to także okazja do składania sobie wzajemnie życzeń.
Pracownicy otrzymali je od pani dyrektor Jolanty Chałupki wraz z przekazaną każdemu z nas premią i biletami do Kina Kultura na występ  Kabaretu Jurki. Jak co roku, kilkoro pracowników zostało szczególnie uhonorowanych za swoją efektywną pracę kolorowym bukietem kwiatów i pisemnym podziękowaniem za zaangażowanie w wypełnianiu codziennych obowiązków. Delegacja pracowników  i przewodnicząca Rady Mieszkańców podziękowała pani dyrektor za wrażliwość, wyrozumiałość i wielkie serce okazywane na co dzień każdemu z nas. Ten szczególny dla nas dzień upłynął w miłej atmosferze.

Tekst: A. Przybysz

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content