Prezent

„Świąteczny uśmiech dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie”
23 grudnia 2020 r

 „Boże Narodzenie to największe na świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi”.
Jostein Gaarder 

Na początku grudnia na portalu społecznościowym pojawiła się informacja o akcji społecznej „Świąteczny uśmiech dla podopiecznych DPS Radzymin”, której organizatorami zostali Bartosz Gawkowski i Tomasz Bielec. Celem akcji było sprawienie radości naszym seniorom realizując ich marzenia.

Kreatywne elfy pracujące w naszym Domu pomogły spisać marzenia podopiecznych w listach do Świętego Mikołaja i przekazać je organizatorom celem ich realizacji. W tym czasie zainicjowana została również zbiórka pieniężna, z której dochód przeznaczony został na dofinansowanie dwóch aparatów słuchowych i okularów. Z dużym zainteresowaniem pracownicy Domu śledzili na portalu Facebooka przebieg akcji. Emocje sięgały zenitu, gdy obserwowaliśmy, jak szybko można zrealizować czyjeś marzenie.

23. grudnia na dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia organizatorzy tej wspaniałej akcji Bartosz Gawkowski i Tomasz Bielec wspólnie z pracownikami przekazali Mieszkańcom DPS świąteczne paczki.

Było to pierwsze takie wydarzenie w historii naszego Domu. Skala akcji społecznej przekroczyła nasze wyobrażenia. Jej rozmach był niemałym i jakże przyjemnym zaskoczeniem dla Pani Dyrektor, nas skromnych elfów, a w efekcie samych obdarowanych. Na każdego czekała duża, pięknie ozdobiona paczka a czasem kilka(!!) A w nich zrealizowane marzenia. Te były różne: słodycze, odzież, obuwie, ciepłe kocyki, książki, sprzęt elektroniczny i drobny rehabilitacyjny. To było wielkie, prawdziwe święto.

Pragniemy z całego serca podziękować organizatorom tej wspaniałej akcji Bartoszowi Gawkowskiemu i Tomaszowi Bielcowi oraz całemu „sztabowi” pomocników, którzy podjęli się wielkiego wyzwania i przyjęli na siebie trud czuwania nad sprawnym jej przebiegiem , poświęcili swój prywatny czas aby 94 naszym Mieszkańcom sprawić radość. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich Państwa – naszych darczyńców, bez których ten bardzo ambitny plan przedsiębiorczych organizatorów nie powiódłby się. Drodzy Święci Mikołaje i Mikołajki jesteście wspaniali i niedościgli w inicjatywie. Daliście radość seniorom, wywołaliście łzy wzruszenia, gdy otrzymywali swoje prezenty oglądając je z niedowierzaniem. Cieszyli się czytając niejednokrotnie dołączone do nich liściki i życzenia świąteczne. Wśród nich pojawiły się kartki przesłane z Londynu i Nowej Zelandii. Wiemy, że pośród Was drodzy Mikołaje i Mikołajki, są osoby , które zrealizowały paczki dla kilku Mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim ludziom o wielkim sercu za empatię i chęć niesienia pomocy naszym seniorom. Wszystkim Wam życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Oby wszystkie Państwa plany i marzenia się zrealizowały. Oby nigdy nie zgasł w Was płomień miłości do drugiego człowieka.

Tekst: A. Przybysz

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content