Zebrani Mieszkańcy na widowni oglądają koncert.

23 czerwca 2022 r

„Muzyka to najsilniejsza forma magii” – Marilyn Manson

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie miał zaszczyt gościć znaną sopranistkę Teatru Operetki i Komedii Muzycznej w Charkowie panią Natalię Gaman – Orlovą. Koncert stał się możliwy dzięki uprzejmości pana  Mirosława Jusińskiego, ustępującego dyrektora Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Radzyminie i obejmującego tę funkcję pana Damiana Mogielnickiego.

Spotkanie z energetyczną i uroczą panią  Natalią Gaman – Orlovą dostarczyło wielu wspaniałych doznań. Plenerowy koncert stał się ucztą dla duszy licznie przybyłych Mieszkańców Domu. Z ogromną radością słuchaliśmy utworów operetkowych,  a także piosenek śpiewanych w języku ukraińskim i angielskim. Zachwyt wzbudziło wykonanie w języku ukraińskim piosenki ludowej „Czerwona ruta”, w Polsce znanej między innymi z wykonania zespołu „No to co” i Janusza Gniatkowskiego. Nasi Mieszkańcy rozpoznali również ukraińską wersję „Lnianego ręcznika” , którego wykonawcą był niepowtarzalny Bernard Ładysz. Wiele emocji wzbudziła piosenka w oryginale śpiewana przez amerykańską aktorkę Marilyn Monroe w filmie „Pół żartem, pół serio”. Pani Natalia wspaniałym głosem, urodą  i równie dużym wdziękiem osobistym sprawiła, że wszyscy poczuliśmy się widzami wielkiej sceny muzycznej.

Dziękujemy Panom: Mirosławowi Jusińskiemu i Damianowi Mogielnickiemu za możliwość uczestniczenia w przepięknym koncercie pełnym czaru, magii i uroku muzyki, która świata nie dzieli a łączy, ukazując jego piękno i różnorodność.

Tekst: A. Przybysz

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content