Obdarowani Mieszkańcy przy choince.
Radosne Święta z Fundacją Biedronki - baner
Seniorzy, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie otrzymali prezenty od Fundacji Biedronki

104 mieszkańców naszego DPS dostało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Do programu „Radosne święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym nasza. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina często o braku bliskich osób i samotności. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.

Nasi Podopieczni otrzymali z Fundacji piękne paczki wypełnione słodyczami i kosmetykami. Radości z otrzymanych prezentów nie było końca. Przy pięknie przystrojonej choince mieszkańcy wspólnie słuchali świątecznych piosenek i co niektórzy nie czekając na święta już zajadali się słodyczami z paczek.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała Bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki znajduje się w województwie śląskim (19%). Z naszego województwa do programu dostało się 49 jednostek. Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

O Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie powstał w 1954 roku by nieść pomoc osobom przewlekle somatycznie chorych, a od roku 2015 również osobom z chorobą Alzheimera. Robimy wszystko, aby jesień życia nie była ponura, ale pełna barw. Wiele zależy od otoczenia, fachowej opieki oraz nastawienia psychicznego osoby chorej, dlatego w Naszym Domu pragniemy stworzyć jak najlepsze warunki. Staramy się pokazać naszym mieszkańcom radosne strony życia, umiejętnie wspierać ich duchowo i zachęcać do udziału w zajęciach terapeutycznych, malarskich, muzykoterapii, wycieczkach krajoznawczych, piknikach czy zabawach okolicznościowych.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu  osób starszych. W 2022 uruchomiła program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 90 kołami Gospodyń Wiejskich, które przygotowują posiłki dla samotnych seniorów. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepu do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe –  prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii.   Na programy społeczne przeznaczyła blisko 100 mln złotych (status na grudzień 2022).

Kontakt do Domu Pomocy Społecznej:

dps@dpsradzymin.pl

Kontakt dla mediów do Fundacji Biedronki:

media@fundacjabiedronki.pl

Categories:

Tags:

Comments are closed

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.
Skip to content