Grupa Mieszkańców wraz z personelem z prezentami przy choince.

23.12.2022r.

To już trzecia edycja akcji „Świąteczny uśmiech dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie”, w której lokalna społeczność przejmuje rolę „Mikołaja”, aby spełnić marzenia podopiecznych naszego Domu.

Inicjatywę zapoczątkowali w grudniu 2020 roku dwaj młodzi i operatywni panowie. To właśnie wtedy z uwagi na zagrożenia spowodowane pandemią zaprzyjaźnione szkoły i przedszkola zaprzestały wizyt w naszym Domu w okresie przedświątecznym, przez co samopoczucie Mieszkańców znacznie się obniżyło. Przez rosnącą ilość restrykcji związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 pomysłodawcy wymyślili wyżej wspomnianą akcję, która stała się powoli kolejną tradycją naszego Domu. Nasi podopieczni już kolejny raz zostali poproszeni o „napisanie listów”, w których zawarli swoje najskrytsze życzenia. Spisane i gotowe „listy” trafiły do rąk organizatorów akcji, których zadaniem było zorganizowanie spełnienia wypisanych świątecznych pragnień.

Już trzeci rok z rzędu „Mikołaj” zostawił dla każdego naszego podopiecznego coś miłego pod choinką. Wszystkie podarunki zachwyciły Mieszkańców i przyniosły radość i wiarę w dobro, które na pewno do naszych Darczyńców powróci, dając jednocześnie nadzieję na Święta spędzone w atmosferze życzliwości i ciepła.

Bardzo Dziękujemy organizatorom akcji: Bartoszowi Gawkowskiemu oraz Tomaszowi Bielcowi oraz wszystkim Darczyńcom za niesienie pomocy potrzebującym, życzymy aby Święta Bożego Narodzenia były dobrym czasem, wypełnionym serdecznością, uśmiechami i wzajemną życzliwością. Niech nowy 2023 rok przyniesie wszelką pomyślność.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! – życzy Jolanta Chałupka – Dyrektor DPS wraz z Mieszkańcami DPS.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content