Grupowe zdjęcie przy Hospicjum.

Z WIZYTĄ W PIERZCHNICY

27 – 28 czerwca 2023 r.

Na zaproszenie Prezesa Fundacji Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, Pani Dyrektor Jolanta Chałupka wraz z delegacją pracowników Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie uczestniczyła w obchodach Jubileuszu 20-lecia powstania Fundacji.

Na uroczystość przybyły liczne delegacje z Domów Pomocy Społecznej, stowarzyszeń i innych organizacji, działających w ruchu Sue Ryder. Gościem honorowym był Prezes angielskiej Fundacji Robert Frith.

Obchody obfitowały w wiele bardzo ciekawych wydarzeń, m.in. promocję książki pt.: „Sue Ryder. Życie przeżyte dla innych” autorstwa Joanny Bogle, w tłumaczeniu Anny Szumańskiej, która poświęcona została angielskiej filantropce Sue Ryder, założycielce licznych Domów opieki i pomocy, której udzieliła ocalałym z obozów koncentracyjnych, niepełnosprawnym i wszystkim potrzebującym długoterminowej opieki w różnych zakątkach świata.

Prezes Zarządu Fundacji Pan Marek Zatorski przyjął liczne, niezwykle ciepłe, wzruszające gratulacje od zaproszonych gości.

Obchody tak zacnego Jubileuszu zostały uświetnione występem Katarzyny Jamróz – śpiewającej aktorki.

Spotkanie w Pierzchnicy było również okazją do licznych rozmów o codziennych problemach DPS-ów, wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami.

Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie na tę piękną uroczystość. Poniżej zamieszczamy treść Listu Gratulacyjnego, który wraz z upominkiem został wręczony Panu Prezesowi Markowi Zatorskiemu przez Panią Dyrektor.

Dyplom Pierzchnica

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content