Powiat Wołomiński zrealizował zadanie „Ogrody deszczowe oraz nasadzenia zieleni na terenie Powiatu Wołomińskiego” również na terenie Naszego Domu.

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami coraz bardziej ekstremalnych zjawisk pogodowych, które są następstwem zmian klimatycznych. Ulewne deszcze powodują lokalne podtopienia, a długotrwałe susze deficyt wody i przegrzewanie się powietrza, szczególnie w miejscach zurbanizowanych.

W ramach walki z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi Powiat Wołomiński zrealizował projekt, dzięki któremu nasze okolice staną się bardziej zielone – dosłownie i w przenośni.

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia adaptacji do Zmian Klimatu-Mazowsze dla Klimatu 2023 Powiat Wołomiński zrealizował zadanie pn. „Ogrody deszczowe oraz nasadzenia zieleni na terenie Powiatu Wołomińskiego” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa mazowieckiego.

W czterech powiatowych placówkach powstały ogrody deszczowe, m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie, które gromadzą i filtrują wodę opadową spływającą z dachów. W ramach zadania przeprowadzone zostało szkolenie, podczas którego, oprócz praktycznej wiedzy na temat zakładania ogrodów deszczowych, nasi podopieczni dowiedzieli się jak adoptować się do zmian klimatu i coraz częstszych suszy.

W ramach zadania posadzono w naszym ogrodzie deszczowym wieloletnie rośliny ozdobne, m.in. tawuły, trawy, rozchodniki, szałwię i liliowce.

Nasi mieszkańcy dzielnie pomagali w tworzeniu ogrodu deszczowego i nasadzaniu roślin. Pomimo niesprzyjającej pogody wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem. Dziękujemy organizatorom, że mieliśmy możliwość uczestnictwa w programie.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content