„Przychodzimy na ten świat niezapowiedziani. Odejdziemy bez zapowiedzi.

Lecz na tym świecie dokonujemy czynów, których nasze pokolenie nie zapamięta, a następne nie zapomni”. Andrzej Sapkowski 

Pierwsze dwa dni listopada to dni pełne głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czasem refleksji nad sensem ludzkiego losu.

W naszym Domu pamięć o zmarłych Mieszkańcach  ma swoją tradycję. Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych Pani Dyrektor wraz z pracownikami porządkują groby na pobliskim Cmentarzu Poległych 1920 roku, składają kwiaty, zapalają znicze. W ten sposób pielęgnowana jest pamięć po mieszkańcach którzy odeszli, a wcześniej tworzyli historię naszej domowej społeczności.

Zaduszki, to czas zadumy nad upływającym czasem, nad sensem życia, to czas skłaniający do refleksji. Dzień Wszystkich Świętych  i Zaduszki to czas wspomnień o Tych, co już odeszli, których nie ma już wśród nas. Dobrze, że przeżywamy ten czas wspólnie, to nas łączy. Zatrzymując się na chwilę w ten szczególny czas wierzymy, że „człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…”

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content