Para Mieszkańców na zdjęciu ze znalezionymi grzybami.

Grzybobranie – energetyczne wycieczki do lasu
Wrzesień 2020 r.

„ Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia”.
Maria Rodziewiczówna

Idealnym pomysłem na jesień jest rzucić jej wyzwanie, spróbować czegoś innego, czasem czegoś nowego. Zacząć dzień z pomysłem i uśmiechem. Nowa pora roku powoli ukazuje swoje uroki.

Powietrze przesycają zapachy suszących się w słońcu liści , które już niedługo obleką się barwami złota i purpury. Początek jesieni daje wiele możliwości aby jeszcze w pełni korzystać z jej uroków.

Chętni mieszkańcy naszego Domu wraz z opiekunami już kilkakrotnie pojawiali się w pobliskim lesie, aby aktywnie wykorzystać czas wolny. Spacerowaliśmy bacznie rozglądając się po okolicy. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę, nasłuchiwaliśmy dźwięków lasu, przytulaliśmy się do drzew wykorzystując ich walory zdrowotne. Szukaliśmy wspólnie grzybów. Każdy znaleziony okaz przyjmowany był z radością, a czasem z nutką zazdrości.

Wycieczka do lasu dla jej uczestników była niebywałą okazją aby kilka godzin spędzić na łonie natury, poza Domem. Dla naszych seniorów okres pandemii jest szczególnie trudny, nacechowany licznymi zasadami bezpieczeństwa stwarzającymi pewn

e niedogodności. Wycieczki do lasu pozwoliły odetchnąć świeżym powietrzem, zdystansować się do otaczającej nas na co dzień rzeczywistości i nastroić optymistycznie. Przyroda uczy, że nic nie trwa wiecznie. Kiedy wieje wiatr pomyślmy, że przecież już wkrótce zaświeci słońce.

Tekst: A. Przybysz

 

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content